چطور در یک کشتی کروز، سالم و سرحال بمانیم (بخش سوم)

گردش و سیاحت نباید باعث ضعیف شدن شما شود

در واقع اگر از گردش خودتان به‌ عنوان فرصتی برای صرف وقت در باشگاه ورزشی استفاده کنید، دست به گردش ‌های فعال ساحلی بزنید و در خصوص غذا خوردن هم تصمیمات هوشمندانه‌ ای بگیرید، واقعاً می‌ توانید در طی سفر، وزن کم کنید! با توجه به اینکه امروزه در باشگاه ‌های ورزشی و رستوران ‌های کشتی ‌های کروز یا گردشی (و البته در خود بندرگاه‌ ها)، به بخش سلامت توجه ویژه ‌ای می ‌شود، اکنون گرفتن تصمیم‌ های هوشمندانه در مورد یک گردش سالم، از هر زمان دیگری ساده ‌تر است. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این موضوع بدانیم.

مطالب مرتبط:
چطور در یک کشتی کروز، سالم و سرحال بمانیم (بخش اول)
کشتی های کروز از کجا آمدند؟
سلامتی در کشتی کروز

۵. فعالیت ‌های سالم‌ تری در بندرگاه وجود دارند

شما مطمئناً می ‌توانید تمام روز را در ساحل جزیره خصوصی دیزنی دراز بکشید؛ اما جالب است بدانید که می ‌توانید روز خود را با یوگای طلوع آفتاب هم آغاز کنید، یا به یک گروه دوی صبحگاهی برای مسیر پنج‌ کیلومتری در دور جزیره بپیوندید. حتماً شگفت ‌زده خواهید شد اگر بدانید که مسیر دوندگی پنج‌ کیلومتری، طرفداران زیادی هم دارد. افزون بر این، خط Crystal Cruises برنامه «ماجراجویی ‌های دوندگی» عرضه می‌ کند. این برنامه، فهرستی است از مناظر اطراف مسیر پنج ‌کیلومتری و ده‌ کیلومتری و شامل بازدید از اماکن تاریخی و همچنین پارک‌ های طبیعی است. تقریباً تمام خطوط، در مسیر مسافرت خود، نوعی از گردش دوچرخه ‌سواری و همچنین ورزش‌ های آبی همچون کایاک ‌سواری و پاروزنی را ارائه می ‌کنند. علاوه بر اینها، چند خط کشتیرانی رودخانه ‌ای هم هستند که روی کشتی‌ های خود دوچرخه حمل می‌ کنند و در بندرگاه ‌های متعددی که توقف دارند، تورهای دوچرخه‌ سواری برگزار می ‌کنند.

۶٫  طب سوزنی و همچنین اشکال مختلفی از درمان‌ ها را ارائه می ‌کنند
امروزه آن دسته از درمان‌ هایی که بر سلامت تمرکز دارند، به‌ سرعت در حال کسب محبوبیت هستند. حتماً به دنبال طب سوزنی برای مسافران باشید که برای مثال در کشتی Queen Mary 2 برای درمان ورم مفاصل ارائه می‌ شوند. بسیاری از خطوط کروز از جمله Crystal و Carnival، طب سوزنی دارند و تعداد بسیار زیادی نیز از این خطوط همچون Cunard و Costa، دارای حوضچه‌ های آب‌ درمانی هستند که گفته می‌ شود برای گردش خون و آرام ‌سازی ماهیچه‌ ها و درد مفاصل، بسیار خوب و مفید هستند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد