چطور در یک کشتی کروز، سالم و سرحال بمانیم(بخش اول)

سرو غذا در کشتی های کروز

گردش و سیاحت نباید باعث شود که شما از سلامت خود غافل شوید.

در واقع اگر از گردش خودتان به‌ عنوان فرصتی برای صرف وقت در باشگاه ورزشی استفاده کنید، دست به گردش ‌های فعال ساحلی بزنید و در خصوص غذا خوردن هم تصمیمات هوشمندانه‌ ای بگیرید، واقعاً می‌ توانید در طی سفرتان، وزن کم کنید! با توجه به اینکه امروزه در باشگاه ‌های ورزشی، اسپاها (spa) و رستوران ‌های کشتی ‌های کروز یا گردشی (و البته در خود بندرگاه‌ ها)، به بخش سلامت توجه ویژه ‌ای می ‌شود، اکنون گرفتن تصمیم‌ های هوشمندانه در مورد یک گردش سالم، از هر زمان دیگری ساده ‌تر است.

مطالب مرتبط:
نمونه هایی از کشتی های تفریحی غول پیکر در سال ۲۰۱۶
کشتی‌های کروز از کجا آمدند؟

۱. در سالن ‌های غذا خوری، غذاهای سالم ‌تری هم پیدا می ‌شوند.

خطوط کروز در سالن‌ های غذا خوری، با عرضه غذاهای گیاهی، تماماً گیاهی، کم‌چرب، بدون گلوتن، و بدون قند، به درخواست‌ های فزاینده مشتریان مبنی بر گزینه ‌های غذایی سالم ‌تر، پاسخ مثبت داده ‌اند. برخی از خطوط منوهای جداگانه ‌ای دارند و دیگر خطوط هم در هر وعده غذایی روی غذاهایی که سرو می ‌کنند، علامت می ‌گذارند. در هر حالت، نتیجه این است که نسبت به قبل، در خوردنی ‌ها و آشامیدنی ‌ها تنوع بسیار بیشتری دیده می ‌شود. افزون بر این، همیشه می ‌توان درخواست غذای مطابق با منوی معمولی و بدون سس سنگین یا مخلفات پرکالری را هم داشت. در خطوط لوکس همچون Seabourn و Silversea (که هردوی آنها به درخواست ‌های ویژه هم رسیدگی می ‌کنند)، می ‌توانید از قبل سفارش ‌هایی نیز برای غذاهای سالم مدنظر خودتان داشته باشید.

۲. دنبال رستوران‌ هایی با حال و هوای سالم بگردید.

خط Celebrity Cruises، نخستین خطی بود که درست در خارج از محوطه اسپا و در استخر عرشه کشتی ‌های کلاس Solstice، یک «کافه اسپا» راه‌ اندازی کرد. در این کافه، برای صبحانه و ناهار می ‌توانید غذاهای سالمی پیدا کنید. این کافه به روی همگان باز است و شامل غذای رایگان و البته دیگر خوراکی ‌ها (برای نمونه، بستنی‌های ماستی) نیز هست که هزینه اضافی در بر دارند. خط سلبریتی همچنین در کابین ‌های اسپا و در رستوران Blu، به مسافران دسترسی انحصاری به صبحانه، ناهار و شام می‌ دهد که غذاهای سالم و اختصاصی هستند و هزینه آنها با اسپا محاسبه می‌ شود (در هنگام صبحانه، منتظر میز صبحانه انگلیسی متشکل از جو دوسر بو داده و سیب و کشمش و غیره باشید).

در کابین اسپا نیستید؟ حتی فکر رزرو کردن یک میز در آنجا را هم از سرتان بیرون کنید! البته با اینکه سیاست بسیار سختگیرانه ‌ای دارند، ولی یک استثناء هم دیده می ‌شود: اگر جای اضافی وجود داشته باشد، مسافران کلاس سوییت، می ‌توانند در Blu شام میل کنند. علاوه بر این، کشتی ‌های Costa Cruises مرکز رستوران Samsara (رستوران ایتالیایی با منوی اسپا) هستند. اگر برای سفرتان از «طرح اسپا» بهره‌مند می‌ شوید، می ‌توانید صبحانه، ناهار و شام رایگان هم میل کنید؛ در حالی که دیگر مسافران تنها به شام دسترسی دارند و باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنند.

مناطقی بدون وای فای اما پر از جذابیت!
خاص ترین جاذبه هایی که شما را به ترکیه می کشاند
رامبلا، خیابانی در بارسلونا که دوست ندارید به انتهایش برسید!
چطور برای سفر ۳ روزه به اینترلاکن برنامه ریزی کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code