بلیط هواپیما

عجیب ‌ترین رستوران ‌های جهان (بخش سوم)

بسیاری از خاطرات یک سفر به یادماندنی، در زمان صرف غذا رقم زده می‌ شوند

ما هیچ‌ وقت غذای کاری مدرس (madras curry) در قسمت جنوبی هند، یا اسپاگتی آلدنته (al dente) همراه با ماهی مرکب در ونیز را از یاد نخواهیم برد. به همین خاطر، با اینکه رفتن به یک اغذیه ‌فروشی کوچک در هامبورگ هیچ اشکالی ندارد، اما برخی اوقات، می ‌توان با یک چیزبرگر دو پوندی با ۸ هزار کالری، یا لارو کرم ابریشم تند و اسپایسی، سفر بهتری را تجربه کرد! البته «عجیب بودن»، به سلیقه افراد بستگی دارد؛ برخی غذا خوردن در رستورانی که همه غذاهای خود را فقط با سیب سرو می ‌کند، عجیب می‌ دانند، و برخی از غذا خوردن در رستورانی که پیش ‌خدمت ‌های آن، میمون ‌هایی کوچک هستند، دچار تعجب می ‌شوند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با چند رستوران غیر معمول در جهان آشنا خواهید شد؛ خوش بگذرد و نوش جانتان!

مطالب مرتبط:
عجیب ‌ترین رستوران ‌های جهان (بخش دوم)
آداب و رسوم غذا خوردن در کشورهای مختلف
رستوران های عجیب و غریب دنیا

رستوران Heart Attack Grill واقع در شهر چاندلر، ایالت آریزونا

پرستار رستوران Heart Attack Grill واقع در شهر چاندلر، ایالت آریزونا، رستوران Heart Attack Grill یک اغذیه‌ فروشی است که همبرگر، سیب‌ زمینی و نوشیدنی می ‌فروشد و در سال ۲۰۰۵ توسط فردی متواضع با نام دکتر جان تأسیس شد. خیلی جالب است که او در حالی که لباس سفید پزشکی به تن دارد و گوشی پزشکی را هم از گردن خود آویزان کرده است، همبرگرهای بزرگ را روی اجاق زیر و رو می‌ کند! غذای معروف این رستوران، «همبرگر با بای‌پس چهارگانه» یا Quadruple Bypass Burger است. که بعد از آن باید خودتان را برای یک عمل بای‌پس آماده کنید! این غذای چهار و نیم پوندیِ بند آورنده جریان خون، شامل چربی خوک، پنیر، سیب‌زمینی و پیاز است و همراه با چربی خوک اضافی سرو می ‌شود که خود دکتر جان، اسم Flatliner Fries را روی آن گذاشته به این معنی که ممکن است کار به شوک برقی اتاق عمل بکشد! باید گفت در این رستوران نوشابه سرو نمی ‌شود و مشتریان تنها باید با نوشیدنی Jolt Cola که اکتان بسیار بالایی دارد، غذای خود را پایین بدهند! هر همبرگر این رستوران، ۸ هزار کالری دارد!
حال و هوای بیمارستانی این رستوران، بسیار جدی است و تک و توک پرستارانی هم سر و کله ‌شان پیدا می ‌شود تا به بیماران در استفاده از داروها کمک کنند. این پرستاران به بیمارانی که عمل جراحی کرده ‌اند هم کمک می ‌کنند تا با ویلچر به ماشین خود برگردند و البته این کار را بدون هیچ هزینه اضافی انجام می‌ دهند. آیا وزن ‌تان بیشتر از ۳۵۰ پوند است؟ پس جالب است بدانید که می‌ توانید در این رستوران غذای مجانی بخورید!

رستوران تایفون (Typhoon)، واقع در شهر سانتامونیکا، کالیفرنیا

برای غربی ‌ها، تصویر دریایی از لاروهای زرد و مرطوب بیشتر از اینکه آنها را به هوس بیندازد، باعث حالت تهوع می ‌شود. هرچند که خوردن حشرات به‌ عنوان غذا در آفریقا و آسیا چیز غیر معمولی نیست (مثلاً به عکس دستفروشان بانکوک که حشرات سرخ ‌شده می‌ فروشند نگاه کنید)، اما در ایالات متحده، خوردن حشره مساوی است با حالت تهوع! رستوران فرودگاه سانتامونیکا، بخشی از منوی خود را به غذاهای حشره ‌ای اختصاص داده است. در کنار غذاهای گوشتی، برنج و سوپ نودل، نام عقرب، جیرجیرک (آنطور که گفته می‌شود سرشار از کلسیم)، و لارو کرم ابریشم شناور در سس تند و شیرین هم دیده می ‌شود. همچنان که از خوردن یک وعده کرم لذت می‌ برید، می ‌توانید جت ‌های اختصاصی را هم که به آسمان پرواز می ‌کنند، تماشا کنید.

«توگرا»، رستورانی مجلل در کاخی عثمانی
«توگرا»، رستورانی مجلل در کاخی عثمانی
رستوران های رویایی در دبی
رستوران های رویایی در دبی
معرفی ۷ مورد از بهترین رستوران های حلال پاریس
معرفی ۷ مورد از بهترین رستوران های حلال پاریس
ایروان را با رستوران هایش بشناسید
ایروان را با رستوران هایش بشناسید