بهترین مکان ها برای گرفتن عکس اینستاگرامی در ایران!

بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران

این روزها تب شبکات اجتماعی حسابی فراگیر شده و بسیاری از ما به دنبال بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران می گردیم که بتوان از آن عکس های متفاوت و خیره کننده گرفت و یا به عنوان بک گراند عکس های شخصی از آن استفاده کرد. از طرف دیگر ایران کشور رنگ ها و زیبایی هاست و در جای جای آن مناظر خیره کننده ای وجود دارد که برای عکاسی بسیار مناسب هستند. به طور نمونه، می توان به مساجد فوق العاده دیدنی، آثار باستانی، طبیعت زیبا و روستاهایی اشاره کرد که از تاریخ جا مانده اند. اگر به دنبال بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران برای اینستاگرام هستید در ادامه با الی گشت همراه شوید.

برج میلاد

برج آزادی، تهران

مطالب مرتبط:
برج آزادی، نماد معروف شهر تهران
قصه‌ی روستای سرخ رنگ ابیانه
دشت کویر، یکی از پهناورترین نمک زارهای ایران

برج آزادی نمادی از شهر تهران و از بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران است. تقریبا هر گردشگری که به ایران بیاید برای گرفتن عکس اینستاگرامی به میدان آزادی می رود و با پست کردن عکسی از برج آزادی ورودش به تهران را به دوستانش اعلام می کند. سلفی گرفتن با این برج چنان محبوب است که مجسمه ای از گردشگری در حال عکس گرفتن از خودش را در مقابل آن نصب کرده اند. می توانید از زوایای مختلف نگهبان پایتخت ایران عکاسی کنید و از پله ها بالا بروید تا چشم اندازی از شهر پرهیاهو را در مقابل خود داشته باشید.

آزادی- بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران

مسجد امام، اصفهان

احتمالا از بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران، وجود مکان هایی به زیبایی مسجد امام است که باعث شده تا شبکات اجتماعی عکاسی مانند اینستاگرام، از چنین شهرت و محبوبیتی برخوردار شوند. یکی از مساجد میدان  نقش جهان در اصفهان است که در طی دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران به‌ شمار می‌ رود. این بنا شاهکاری جاویدان از معماری، کاشی‌ کاری  در قرن یازدهم هجری است. مسجد شاه در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مسجد امام

عمارت عالی قاپو، اصفهان

از دیگر مکان های فوق العاده برای گرفتن عکس اینستاگرامی کاخ عالی قاپو است که زمانی در ورودی دولتخانه صفویان بوده است. در ابتدای ساختش ساده بود و به مرور زمان به خصوص زمان سلطنت شاه عباس صوفی طبقاتی به آن افزوده شده است. بین نقاشی های دیواری، سالن موزیک و نمایشگاه میدان نقش جهان، در کاخ علی قاپو به چشم می خورد. فراموش نکنید که هنگام بازدید از این میدان یکی از زیباترین کفش های خود را بپوشید تا بتوانید یک عکس اینستاگرامی کفشی با پله های موزاییکی زیبای آن بگیرید.

عالی قاپو

حمام سلطان امیر احمد، کاشان

اگر چه خود حمام برای عکس اینستاگرامی بسیار زیبا است اما حتما به پشت بام آن نیز بروید و از منظره زیبای آن لذت ببرید. این حمام تاریخی نمونه ای منحصر به فرد از حمام های ایران به شمار می رود و از نظر معماری و تزیینات کم نظیر است. این اثر با وسعت ۱۱۰۲ متر مربع از ۱۱ اسفند سال ۱۳۵۵ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و افتخاری برای شهر کاشان محسوب می شود. از ویژگی های دیگر این حمام می توان به استفاده از سقف های طاقی، موزاییک های دیدنی و نقاشی های دیواری اشاره کرد که جلوه خاصی به سازه بخشیده اند.

حمام

مسجد نصیرالملک، شیراز

و اما در ادامه به شهر زیبا و دیدنی شیراز می رسیم که هیچ سفری به آن بدون بازدید از مسجد نصیرالملک کامل نخواهد بود. پنجره هایی با شیشه های رنگی، کاشی های صورتی و طرح گل های ایرانی باعث می شود تا هر دوربین و هر شخصی بتواند زیباترین عکس اینستاگرامی را در اینجا بگیرد. بهترین زمان برای بازدید از مسجد نصیر الملک، یکی از بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران صبح ها است که آفتاب زاویه دار می تابد و رقص خیره کننده ای از رنگ و نور را می توان کف آن مشاهده کرد.

نصیرالملک

خانه بروجردی ها، کاشان

سقف گنبد خانه تاریخی بروجردی ها یکی از باشکوه ترین شاهکارهای معماری در ایران است. همچنین در حالی که شما روی سقف حمام سلطان امیر احمد ایستاده اید، آن را از بیرون مشاهده می کنید. نقاشی ‌های این بنا در شیوه‌ های متنوع و با رنگ و روغن و آبرنگ و زیر نظر هنرمند نامدار، کمال‌ الملک طراحی و اجرا شده است. در بام تالار نیز نورگیرهای هلالی شکل و بادگیرهای قرینه‌ ی بسیار جالب خودنمایی می ‌کنند که از نظر طرح و اجرا در زمره آثار بدیع معماری سنتی ایران است.

خانه بروجردی های

ابیانه، اصفهان

روستای ۱۵۰۰ ساله ابیانه به خاطر خانه های قرمز و جکعیت سالخورده اش شناخته شده است. پیاده روی کوتاه در کوه های اطراف ممکن است شما را کمی خسته کند، اما کافی است تا نگاهی به مناظر اطراف بیاندازید تا خستگی مسیر به کلی فراموشتان شود. برای ساخت خانه های این روستای تاریخی از آجر و خشت استفاده شده است. اتاق های این خانه ها پنجره ها، ایوان و طارم هایی چوبی دارند که زیبایی خاصی را برای ساختمان های آن وجود آورده اند. در نزدیکی این روستا معدنی وجود دارد که در قدیم از خاک رس آن برای ساخت نمای خانه های این روستا استفاده می کردند. این روستای زیبای قرمز رنگ از بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران می باشد.

ابیانه

کاخ گلستان، تهران

در کاخ عصر قاجار بسیاری از سقف ها با آینه و سنگ مرمر زینت داده شده اند، و بازدید کنندگان هرچه به دیوارهای کاشی کاری شده  و رنگ های آن نگاه می کنند سیر نمی شوند. آن ها تلاش می کنند که با گرفتن انواع سلفی یا عکس اینستاگرامی این تصاویر و ترکیب رنگی را در خاطرات خود به ثبت برسانند.

کاخ گلستان

هزار دره جنی یا کال جنی، طبس

دره هزار جنی یا کال جنی طبس یکی از بکرترین و بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران است. می توانید عکس های جذابی برای اینستاگرام خود در این مکان با کمی خلاقیت بگیرید. این دره در اطراف روستای ازمیغان و در امتداد خروجی قنات منطقه قرار دارد. دره کال جنی تا طبس حدود ۳۵ کیلومتر فاصله دارد. در این دره عجیب می توانید شاهد جویبارها و آبشارهای کوچک و همچنین مکان هایی در دل دره برای عبادت عابدان زرتشتی پیدا کنید.

دره جنی

کویر مصر، اصفهان

کویر مصر یکی از آن جاذبه هایی است که بعد از فیلم خیلی دور، خیلی نزدیک آقای رضا میرکریمی بسیار مشهور شد و تورهای زیادی برای این مکان برگزار شد. افراد بسیاری به کویر مصر سفر کرده و عکس های زیبایی از این منطقه یا عکس های دسته جمعی خوبی گرفته اند. کویر مصر با نامی برگرفته از روستای مصر در استان اصفهان مکانی جذاب برای عکس اینستاگرامی و تماشای ستارگان شب است.

کویر مصر- عکس اینستاگرامی

پشت بام های کاهگلی و خشتی یزد

شهر یزد با دارا بودن خط افقی کاهگلی و پر از احجام زیبای معماری تبدیل به یکی از بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران شده است. بسیاری از افراد پس از ثبت جهانی یزد به این شهر سفر کردند و عکس های بسیاری از شهر و ساختمان ها و مساجد آن گرفته اند. می توانید در میدان امیر چخماق یزد عکس بگیرید یا به پشت بام یکی از زورخانه های قدیمی شهر در این میدان بروید و عکس های اینستاگرامی جالبی بگیرید.

یزد

پل طبیعت تهران

پل طبیعت تهران واقع در بالای بزرگران مدرس و درمنطقه عباس آباد با نمای زیبا و شب های چراغانی که دارد، تبدیل به یکی از بهترین مکان ها برای گرفتن عکس اینستاگرامی است. این پل دو پارک طالقانی و آب و آتش را به هم متصل می کند. همچنین این پل نخستین پل غیر خودرویی در ایران و بزرگترین پل غیر خودرویی در خاورمیانه است. در اطراف پل می توانید رستوران ها و کافه های فراوانی را برای گذراندن یک بعد از ظهر دلپذیر پیدا کنید.

پل طبیعت

پرسپولیس، شیراز

یکی از مکان های غرور آمیز ما ایرانیان در مقابل گردشگران خارجی، پرسپولیس است. این مکان هر ساله گردشگران خارجی و البته ایرانی فراوانی را به سمت خود می کشاند. از این بین بسیاری از افراد برای شبکه های اجتماعی خود در این محل عکس می گیرند. شکوه و عظمت تخت جمشید یا همان پرسپولیس همیشه موجب تعجب همگان بوده است. پلانی از کاخ های متعدد، پله ها و ورودی های زیبا با حجاری هایی از مردم تمدن های مختلف و دروازه تمدن ها از دیدنی ترین قسمت های تخت جمشید است که می توان به آن اشاره کرد.

پرسپولیس

گردنه حیران

یکی از جاده های زیبا و معروف ایران جاده گردنه حیران در مسیر جاده آستارا به اردبیل است. گردنه حیران از یک سمت به جنگل و از سمتی به دره ای سرسبز مشرف است و گذر جاده ای پیچان از دامنه های آن مناظر بی بدیلی را برای مسافران به نمایش می گذارد. بسیاری از گردشگران در مناطق پارکینگ این گردنه یا در مکان های کمپ آن ایستاده و عکس های زیبایی از این منطقه برای اینستاگرام خود می گیرند.

گردنه حیران

سی و سه پل و پل خواجو، اصفهان

از پل های دوران صفویه که بر روی رودخانه زاینده رود زده شده و در انتهای خیابان چهارباغ بالا قرار گرفته، پل سی و سه پل اصفهان است که پلی پرتردد نیز به حساب می آید. پل خواجو نیز با شاه نشین میانی اش و دو طبقه بودن، به یکی از بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران تبدیل شده است و همواره مکانی برای مردم اصفهان و آوازخوانی هایشان یا بازدید گردشگران ایرانی و خارجی بوده است. افراد فراوانی از این دو پل خواجو و پل سی و سه پل یا همان پل اله وردی خان اصفهان دیدن می کنند و برای خود عکس اینستاگرامی همراه با نمایی از این پل ها می گیرند. این پل ها، شاهکارهای معماری و مهندسی از دوره صفوی هستند. دلیل نامگذاری پل اله وردی خان به سی و سه پل وجود سی و سه دهانه و طاق در این پل است.

پل های اصفهان

حافظیه، شیراز

حافظیه شیراز، آرامگاه لسان الغیب یکی از مکان های پر طرفدار و پر بازدید در شهر شیراز است که حال و هوای خاصی دارد. آرامگاه و مقبره حافظیه در نزدیکی دروازه قرآن قرار گرفته و آرامگاه یکی از شاعران بزرگ ایران زمین و البته جهان است. در قسمت شمالی حافظیه جایگاه آرامگاه حافظ بوده و در قسمت شرقی مجموعه آرامگاه خاندان معدل قرار گرفته است. در بخش غربی آن نیز، آرامگاه خاندان قوام قرار دارد و می توانید در این بخش، قبر شاعران دوره های مختلف نیز بیابید. این مکان تبدیل به یکی از جاذبه ها، برای عکس اینستاگرامی شده است.

حافظیه شیراز

ییلاق جهان نما، بام استان گلستان

یکی از مناطق حفاظت شده در استان گلستان با نام ییلاق جهان نما است که در شرقی ترین قسمت رشته کوه البرز قرار گرفته و جنگلی انبوه دارد. با سفر به شهرهایی مانند کردکوی، تنکابن و گرگان می توانید نماهایی زیبا از این منطقه ییلاقی ببینید و عکس های بسیار زیبایی بگیرید. اگر از مسیر جاده رادکان بروید، بهترین مسیر را برای بازدید از روستای جهان نما و مناظر زیبای آن انتخاب کرده اید. بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران را در شمال کشور پیدا خواهید کرد.

ییلاق جهان نما- عکس اینستاگرامی

دره ستارگان، قشم

یکی از زیباترین و عجیب ترین ژئوپارک های ایران، در جزیره پهناور قشم دره ستارگان است. مردم بومی جزیره از قدیم نام دره ستارگان را برای آن انتخاب کرده اند، چرا که بر این باور بودند در زمان های قدیم ستاره ای در این دره افتاده و باعث ایجاد چنین احجام و دره هایی در زمین شده است. بسیاری از مردم محلی معتقدند که در این محل، جن وجود دارد و در شب صداهای عجیبی شنیده اند یا اشکال عجیبی دیده اند که به طبع به دلیل وجود وزش باد در بین احجام این دره زیبا است. بسیاری از گردشگران و بازدید کنندگان از این منطقه، عکس اینستاگرامی زیبایی از آن گرفته اند.

دره-ستارگان

کشتی یونانی، کیش

از بهترین مکان ها برای گرفتن عکس در ایران جنوب آن است. همه ما ایرانیان به راحتی با دیدن تصویر کشتی یونانی جزیره کیش را به یاد می آوریم. در واقع یکی از نمادهای جزیره زیبای کیش، کشتی یونانی و غرق شده در سواحل این جزیره است. عکس های بسیاری از غروب خورشید سواحل این جزیره با این کشتی گرفته شده است که معروف و شناخته شده هستند. از دیگر نام های این کشتی می توان به ترتیب امپایر ترومپت، نچرالیست، کوروش پارسی، همدان و در هنگام به گل نشستن کولا اف اشاره کرد.

برج میلاد

برجی با ارتفاع ۴۳۵ متر، هرکس که می خواهد عکس اینستاگرامی از برج میلاد داشته باشد ابتدا باید تلاش کند که تمام برج را در قاب دوربینش جا دهد. برج میلاد نوزدهمین برج بلند مخابراتی جهان و نوزدهمین سازه بلند نامتکی جهان است. البته در میان برج های مخابرتی رتبه ششم جهان را از آن خود می کند. برجی که از همه جای شهر شلوغ و پرهیاهوی تهران قابل مشاهده است.

منبع: theculturetrip.com

کشتی یونانی در کیش

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد