الی گشت خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی
قوانین و مقررات

سوالات شما

پروازهای ایرلاین آسمان از کدام ترمینال است ؟

برای خروج از تهران با پرواز آسمان باید به ترمینال 4 مراجعه کنید.

کلاس های پروازی هواپیمایی آسمان کدام اند؟

در حال حاضر شرکت هواپیمایی آسمان تنها دارای پرواز کلاس اکونومی با وعده غذایی رایگان است.

تفاوت بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری چیست؟

بلیط لحظه آخری در واقع همان بلیط چارتری است که در ساعات آخر باقی مانده به پرواز با قیمت پایین‌تر به فروش می‌رسد.

مدت زمان پرواز تهران به اردبیل با پرواز آسمان چقدر است؟

فاصله هوایی تهران تا اردبیل 390 کیلومتر و حدود 1 ساعت مدت زمان پرواز است.

آیا در پرواز آسمان حیوانات اجازه ورود به داخل هواپیما دارند؟

براساس مقررات سازمان هواپیمایی کشوری ورود هرگونه حیوان زنده به داخل کابین هواپیما ممنوع می‌باشد. حمل حیوان زنده در داخل انبار بار هواپیما و براساس مقررات یاتا (IATA) صورت می‌گیرد و شامل هزینه جدا می‌باشد علاوه برآن، قوانین دولت کشور مقصد و ترانزیت باید مد نظر قرار گرفته شود.

راهنمای خرید بلیط هواپیما آسمان از تهران به اردبیل

یکی از خوش آب و هوا‌‌ترین‌ مناطق کشور برای سفر خصوصا در فصل بهار و تابستان اردبیل است که هرساله توجه تعداد زیادی از گردشگران را به خودش جلب می‌کند. اگر شما هم قصد سفر به این استان را دارید الی‌ گشت آسان‌ترین روش خرید بلیط هواپیما تهران به اردبیل را به شما نشان می‌دهد و کمکتان می‌کند تا پرواز مورد نظرتان را پیدا کنید. شرکت هواپیمایی آسمان که یکی از مهم‌ترین ایرلاین‌های کشور در پرواز‌های داخلی است توصیه می‌کند که حتما قبل از رزرو و یا خرید بلیط اطلاعاتی مانند مشخصات فردی، آدرس ایمیل، کارت بانکی دارای رمز دوم (رمز پویا) و تاریخ سفر را چک کنید تا در حین خرید بلیط به مشکل نخورید.
راهنمای خرید بلیط هواپیما آسمان از تهران به اردبیل

بلیط هواپیما چارتر پرواز آسمان از تهران به اردبیل

بلیط چارتر چیست؟ در واقع بلیط‌های چارتر، بلیط‌هایی هستند که توسط مراکز خدمات گردشگری مانند آژانس‌ها و تورهای مسافرتی به صورت عمده خریداری شده و با قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسند. معمولا بلیط‌های چارتر گزینه مناسبی برای زمان‌های کم‌سفر و تاریخ‌های نزدیک به پرواز است و به دلیل قیمت کمتر متقاضیان زیادی دارد اما در فصل‌های پر‌سفر مانند بهار و تابستان این احتمال که قیمت بلیط‌های چارتر حتی از بلیط‌های سیستمی هم بیشتر باشد کم نیست. نکته‌ دیگر این است که قیمت بلیط‌های چارتر برخلاف بلیط‌های سیستمی برای تمامی گروه‌های سنی یکسان بوده و امکان تغییر نام و تاریخ پرواز در این نوع بلیط وجود ندارد. از آنجا که قوانین کنسلی بلیط چارتر توسط شرکت چارتر‌کننده تعیین می‌شود معمولا در کنسلی این نوع بلیط هیچ مبلغی به شما برگردانده نخواهد شد! برای خرید بلیط چارتر تهران به اردبیل از الی‌گشت می‌توانید با مراجعه به سایت،‌ تمامی پروازهای چارتر موجود را مشاهده و مقایسه نمایید.
بلیط هواپیما چارتر پرواز آسمان از تهران به اردبیل

پرواز لحظه آخری آسمان از تهران به اردبیل

بلیط‌های لحظه آخری در واقع همان بلیط‌های چارتری هستند که در زمان‌های نزدیک به پرواز با قیمت‌ پایین‌تری به فروش می‌رسند. اگر از آن دسته افرادی باشید که هر لحظه آماده‌ سفر هستید، حتما می‌دانید که پرواز‌های لحظه آخری بهترین راه برای خرید بلیط هواپیما با قیمت ارزان است. با این حال این مدل پرواز برای سفرهای مهم و برنامه‌ریزی شده و یا سفرهای گروهی توصیه نمی‌شود. اگر به‌دنبال پرواز لحظه آخری تهران به اردبیل ایرلاین آسمان هستید کافیست تا با وارد کردن مبدا و مقصد سفرتان سایت الی‌گشت تمامی پروازهای لحظه آخری موجود را در قسمت نتایج بررسی کنید.
پرواز لحظه آخری آسمان از تهران به اردبیل

پرواز سیستمی آسمان از تهران به اردبیل

پرواز‌های سیستمی، پرواز‌هایی هستند که مستقیما توسط خود ایرلاین به‌ فروش می‌رسند و دارای نرخ ثابت و قوانین مشخصی هستند. برخلاف پروازهای چارتر قیمت پروازهای سیستمی برای کودکان زیر 12 سال ارزان‌تر از افراد بزرگسال است، همچنین در صورت کنسلی بلیط پس‌از کم کردن درصدی از مبلغ به عنوان جریمه مابقی مبلغ به شما پس داده خواهد شد. پروازهای سیستمی بهترین گزینه برای افرادیست که تمایل دارند تا به یک سفر برنامه‌ریزی شده در یک تاریخ مشخص بروند. برای خرید بلیط هواپیما سیستمی تهران به اردبیل می‌توانید هم‌اکنون وارد سایت الی‌گشت شده و با مشخص کردن تاریخ رفت‌و‌‌برگشت و خرید بلیط، از چندین روز قبل برای سفرتان آماده شوید.
پرواز سیستمی آسمان از تهران به اردبیل

قیمت بلیط پرواز آسمان از تهران به اردبیل

یکی از مهم‌ترین نکات در پایین‌آوردن هزینه‌های سفر انتخاب بلیط با قیمت مناسب است. بلیط‌های هواپیما با توجه به مشخصاتی مانند مسافت پرواز، زمان سفر، کلاس پروازی و .. قیمت‌های متفاوتی دارند. به‌طور‌کلی هرچه کلاس پروازی شما بالاتر باشد قیمت بلیط هم گران‌تر است. شرکت هواپیمایی آسمان برای پروازهای داخلی، عموما از هواپیماهای متوسط و کوچک استفاده می‌کند که همگی در کلاس پروازی اکونومی قرار دارند. برای خرید بلیط پرواز ارزان تهران به اردبیل با مراجعه به سایت الی‌گشت می‌توانید ارزان‌ترین بلیط‌های موجود را مشاهده و خریداری کنید.
قیمت بلیط پرواز آسمان از تهران به اردبیل

فاصله زمانی پرواز آسمان تهران به اردبیل

فاصله هوایی تهران تا اردبیل 390 کیلومتر تخمین زده شده که به‌‌‌‌ طور میانگین با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی مساعد مدت زمان پروازی برای این مسافت حدود 1 ساعت است که ممکن است با توجه به تغیرات آب‌و‌هوا این مدت زمان طولانی‌تر شود.
فاصله زمانی پرواز آسمان تهران به اردبیل

انواع کلاس‌های پروازی آسمان | اکونومی، بیزینس، فرست

به‌طور کلی کلاس‌های پروازی نشان‌دهنده خدماتی هستند که در ازای خرید بلیط در آن کلاس به شما ارائه می‌شود. کلاس‌های پروازی در سه دسته بیزینس، فرست و اکونومی قرار می‌گیرند که پر‌تقاضا‌ترین و به‌صرفه‌ترین آنها اکونومی است. کلاس‌های بیزینس و فرست بلیط‌های گران‌قیمتی هستند که در ازای مبلغ بیشتری که دریافت می‌کنند خدمات و امکانات رفاهی بیشتری در اختیار مسافران این کلاس پروازی قرار می‌دهند که در پروازهای خارجی و طولانی مدت باعث کاهش خستگی پرواز می شود. شرکت هواپیمایی آسمان برای پروازهای داخلی عموما از هواپیماهای کوچک و متوسطی استفاده می‌کند که همگی دارای کلاس پروازی اکونومی بوده، با این وجود دارای صندلی‌های نرم و راحت و وعده غذایی رایگان است که برای کلاس پروازی اکونومی بسیار عالی است.
انواع کلاس‌های پروازی  آسمان | اکونومی، بیزینس، فرست

قوانین حمل بار در پرواز تهران به اردبیل با آسمان

میزان بار قابل حمل در کلاس‌های پروازی مختلف متفاوت است. در پرواز تهران به اردبیل شرکت هواپیمایی آسمان مانند پروازهای داخلی دیگر که عموما در کلاس اکونومی قرار دارند میزان بار مجاز برای افراد بالای 12 سال 20 کیلوگرم و برای کودکان در پروازهای داخلی و خارجی 10 کیلوگرم تعیین شده است. علاوه بر‌این هر مسافر اجازه دارد یک بار دستی 5 کیلوگرمی (یا کمتر) را همراه با خود به داخل کابین ببرد. توجه کنید که ابعاد این بار دستی نباید بیشتر از 115 سانتی‌متر باشد. این میزان بار در پروازهای خارجی برای کلاس اکونومی شامل 30 کیلوگرم و در کلاس بیزنسی شامل 40 کیلوگرم به همراه یک بار دستی 7 کیلوگرمی است.
قوانین حمل بار در پرواز تهران به اردبیل با آسمان

قوانین خرید اضافه بار در آسمان

یکی از کابوس‌های مسافران در شب قبل پرواز داشتن اضافه ‌بار است. زمانی که وارد فرودگاه مبدأ می‌شویم اگر در هنگام وزن‌کشی وزن بار شما از میزان مجاز بیشتر باشد شما مستلزم به پرداخت جریمه به ازای هر 1 کیلوگرم بار اضافه هستید. میزان جریمه نیز با توجه به ایرلاین انتخابی شما متفاوت است اما به‌طور کلی نرخ اضافه بار برای هر کیلوگرم، برابر با یک درصد قیمت کل بلیط در همان مسیر است.
قوانین خرید اضافه بار در آسمان

پذیرایی آسمان در پرواز تهران به اردبیل چگونه است؟

ایرلاین آسمان دارای کترینگ اختصاصی و باکیفیتی است که به تازگی درحال اضافه کردن قسمت غذاهای رژیمی و غذای کودک به منوی خود هستند. پذیرایی این ایرلاین در پرواز تهران به اردبیل به‌دلیل کوتاه بودن مدت زمان پرواز شامل غذاهای سرد است. مسافرانی که پروازشان در ساعت‌های قبل و بعدازظهر است با میان‌وعده‌های مخصوص ایرلاین آسمان از آن‌ها پذیرایی می‌شود.
پذیرایی آسمان در پرواز تهران به اردبیل چگونه است؟

امکانات پرواز تهران به اردبیل با ایرلاین آسمان چیست؟

شرکت هواپیمایی آسمان با بیش از 30 سال سابقه سومین ایرلاین رسمی کشور است که فعالیت خود را در سال 1359 از ادغام چهار شرکت هواپیمایی پارس ایر، ایر آسمان، ایر تاکسی و هور آسمان، با تاکید بر پرواز به مناطق محروم آغاز کرد. این ایرلاین دارای وسیع‌ترین شبکه پروازی بوده و دارای چهار دفتر مرکزی در تهران، فرودگاه مهرآباد و امام خمینی و شهرهای مشهد و شیراز است. بخش اعظم ناوگان هوایی آسمان را هواپیماهای فوکر ۱۰۰ تشکیل می‌دهد و در سال‌های اخیر با اضافه کردن هواپیماهای بوئینگ ۳۲۰ و بوئینگ ۷۳۷، این ایرلاین ناوگان هوایی خود را رشد و توسعه داد. در حال حاضر شرکت هواپیمایی آسمان با ۳۳ فروند هواپیما به ۴۰ مقصد داخلی و ۱۳ مقصد خارجی پرواز مستقیم دارد و سال ۱۳۹۶ مفتخر به کسب اولین رتبه از نظر تعداد پرواز داخلی در بین ایرلاین های داخلی شد.
امکانات پرواز تهران به اردبیل با ایرلاین آسمان چیست؟

فرودگاه تهران | مهرآباد

فرودگاه مهرآباد اولین و معروف‌ترین فرودگاه تهران است که تا سال 1386 تمام سفرهای داخلی و خارجی تهران از این فرودگاه می‌گذشت. بعد از سال86 و با ساخت فرودگاه امام خمینی به جز سفرهای حج، تمام سفرهای خارجی به فرودگاه امام تغییر مکان پیدا کرد. فرودگاه مهرآباد در حال حاضر 6 ترمینال فعال دارد که مسیرهای متفاوتی باهم دارند. برای مثال اگر قصد خروج از تهران با هواپیمایی آسمان را داشتید ترمینال 4 میزبان شما است و اگر قصد ورود به تهران را دارید ترمینال 6 پذیرای شما است. در تمامی ترمینال‌ها کافی شاپ، نمازخانه، سرویس بهداشتی، عابربانک و کلیه امکانات رفاهی فرودگاهی وجود دارد.
فرودگاه تهران | مهرآباد

فرودگاه اردبیل

ساخت فرودگاه بین المللی اردبیل در سال 1352 با همکاری تعداد زیادی از مهندسان و معماران آغاز شد و با شروع جنگ ایران و عراق دچار توقفی طولانی مدت شد. در سال 1370 ساخت این فرودگاه به اتمام رسید و در حال حاضر بیش از 60 پرواز در روز در این فرودگاه انجام می‌شود. فرودگاه اردبیل دارای 2 ترمینال است که هنگام خروج می‌توانید از تاکسی‌های فرودگاهی استفاده کرده و به مقصد مورد نظرتان برسید. اگر فرصت خرید سوغاتی در سفر را نداشتید حتما سری به غرفه‌های صنایع دستی و سوغاتی‌های مخصوص استان اردبیل بزنید.
فرودگاه اردبیل

خدمات VIP و CIP فرودگاهی چیست؟

خدمات CIP سرویس‌هایی هستند که به افراد تجاری مهم ارائه می‌شود و همه مسافران با پرداخت هزینه می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند. دریافت کارت پرواز، حمل چمدان‌ها از داخل منزل تا قسمت تحویل بار فرودگاه و بالعکس، گرفتن مدارک انجام امور مربوط به پاسپورت توسط پرسنل CIP، تشریفات و پذیرایی در کنار کسانی که به استقبال یا بدرقه‌تان آمدند، اتاق سیگار، سالن‌های پذیرایی و کنفرانس مجلل، سرو رایگان تمام وعده‌های غذایی و انواع نوشیدنی و دسر، اینترنت، پارکینگ اختصاصی، ترانسفر با خودروهای لوکس و غیره از جمله سرویس‌های این خدمات هستند. خدمات VIP هم تمام سرویس‌های CIP را شامل می‌شود با این تفاوت که خدمات VIP معمولا برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که دارای مقامات سیاسی مانند رئیس جمهور، وزیران، سفیران و .. هستند بنابرین الزامات ویژه امنیتی مانند حضور محافظ به این خدمات اضافه می‌شود. معمولا هزینه خدمات VIP بر عهده نهاد و سازمان درخواست دهنده بوده و خود شخص هزینه‌‌‌‌ای پرداخت نمی‌کند.
خدمات VIP و CIP  فرودگاهی چیست؟