الی گشت خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی

سوالات شما

کدام ترمینال مخصوص پرواز با ایرلاین آسمان است؟

اگر مبدا سفر شما تهران است برای سفر داخلی به ترمینال ۴ بروید و اگر درحال آمدن به تهران هستید به ترمینال ۶ بیایید. برای سفرهای خارجی به فرودگاه امام خمینی(ره) مراجعه کنید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چه موقعی است؟

در زمان‌های کم سفر مثل اسفند و بعد از تعطیلات نوروز می‌توانید بلیط با قیمت ارزان‌تر خریداری کنید.

بهترین زمان سفر به مشهد چه زمانی است؟

فصل بهار و تابستان بهترین موقع برای سفر به مشهد است.

تفاوت بلیط چارتر و لحظه‌آخری چیست؟

بلیط‌های لحظه‌آخری همان بلیط‌های چارتری هستند که در ساعات آخر باقی‌مانده به پرواز با قیمت کمتری به فروش می‌رسند.

بلیط‌های سیستمی و چارتری از لحاظ کیفیتی چه تفاوتی باهم دارند؟

از نظر کیفیت پرواز کاملا باهم یکسان بوده و تفاوتشان در قیمت و شرکت فروشنده است.

هواپیماهای ایرلاین آسمان از کدام نوع اند؟

ناوگان هواپیمایی آسمان دارای ۳۳ فروند هواپیما است که شامل انواع بوئینگ، ایرباس، ای‌تی‌‌آر و فوکر می‌باشد.

راهنمای خرید بلیط هواپیما تهران به مشهد با پرواز آسمان الی گشت

اگرشما هم قصد سفر به این شهر پر‌طرفدار را دارید، برای تهیه بلیط هواپیما تهران به مشهد می‌توانید هم‌اکنون به سایت الی‌گشت مراجعه نموده و از پروازهای موجود با‌خبر شوید. مشهد دومین شهر پرجمعیت کشور و پایتخت معنوی ایران است که هرساله پذیرای تعداد زیادی مسافر می‌باشد. این شهر به‌دلیل وجود حرم مطهر امام رضا‌ علیه‌السلام و امکانات تفریحی و گردشگری متنوع، یکی از مقاصد محبوب زائران و گردشگران داخلی و خارجی است. شرکت هواپیمایی آسمان که یکی از ایرلاین‌های مهم کشور محسوب می‌شود، تقریبا در تمامی روزها میزبان مسافران تهران به مشهد می‌باشد.
راهنمای خرید بلیط هواپیما تهران به مشهد با پرواز آسمان الی گشت

بلیط هواپیما چارتر پرواز آسمان از تهران به مشهد

بلیط‌های چارتر معمولا بلیط‌هایی هستند که توسط یک شرکت خدمات گردشگری مانند تورهای مسافرتی خریداری شده و با قیمت‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند. این نوع بلیط معمولا انتخاب افرادیست که به دنبال بلیط ارزان قیمت هستند و علاقه زیادی به سفر دارند. بلیط‌های چارتر معمولا به‌خاطر شرایط ویژه‌ای که دارند با قیمت‌های مناسب‌تری به فروش می‌رسند اما باید درنظر داشته باشید که برخلاف بلیط‌های سیستمی که مستقیما از خود شرکت هواپیمایی خریداری می‌شود، این بلیط‌ها دارای نرخ ثابتی نبوده و در روزها و یا ساعات نزدیک به پرواز ممکن است با قیمت‌های گزافی به‌فروش برسند. همچنین قیمت بلیط‌های چارتر در سنین مختلف یکسان بوده و درصورت کنسلی معمولا هیچ مبلغی به شما پس داده نخواهد شد! بلیط‌های پیشنهادی الی‌گشت برای پرواز چارتر از تهران به مشهد را می توانید در سایت و با استفاده از فیلتر چارتر مشاهده کنید.
بلیط هواپیما چارتر پرواز آسمان از تهران به مشهد

پرواز لحظه آخری آسمان از تهران به مشهد

بلیط لحظه آخری در واقع بلیط چارتری است که در لحظات آخر مانده به پرواز به‌فروش می‌رسد. همانطور که گفته شد قیمت بلیط چارتری توسط چارتر‌کننده تعیین می‌شود، بنابراین اگر در ساعت‌های آخر باقی‌‌مانده تا پرواز تعداد زیادی از صندلی‌ها خالی مانده باشد، چارترکننده قیمت بلیط‌ها را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. درست است که این بلیط‌ها تفاوت قیمتی چشمگیری با بلیط‌های سیستمی و چارتری دارند اما توصیه ما این است که برای سفرهای مهم و ضروری این نوع بلیط را انتخاب نکنید!
پرواز لحظه آخری  آسمان از تهران به مشهد

پرواز سیستمی آسمان از تهران به مشهد

بلیط سیستمی یکی از متداول‌ترین نوع بلیط بوده و برای سفرهای گروهی و برنامه‌ریزی شده بهترین گزینه است. بلیط‌های سیستمی مستقیما توسط خود ایرلاین به‌فروش می‌رسند و دارای نرخ مشخصی هستند. همچنین قیمت بلیط‌های سیستمی برای نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت بوده و برای نوزادان و کودکان هزینه کمتری دریافت می‌شود. یکی دیگر از مزیت‌های پرواز سیستمی این است که این بلیط‌ قابل استرداد است و در‌صورت کنسلی و منصرف ‌شدن از سفر با کم کردن مبلغی تحت عنوان مالیات و جریمه، مابقی مبلغ پرداختی به شما برگردانده خواهد شد. با ورود به سایت الی‌گشت و جست‌و‌جوی پروازهای سیستمی تهران به مشهد، می‌توانید از چندین روز قبل برای سفر خود برنامه‌ریزی کرده و بلیط موردنظر خود را خریداری نمایید.
پرواز سیستمی آسمان از تهران به مشهد

قیمت بلیط پرواز آسمان از تهران به مشهد

احتمالا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسافران که نقش مهمی در کم یا زیاد شدن هزینه‌ها دارد، قیمت بلیط است. از آنجایی که قیمت بلیط‌ها بستگی به عوامل مختلفی دارد معمولا نمی‌توان نرخ ثابتی را به عنوان قیمت بلیط اعلام کرد. اما می‌توان با مشخص کردن اطلاعاتی مانند تاریخ سفر، ساعت پرواز، کلاس پروازی، امکانات و خدمات ایرلاین انتخابی و غیره چشم‌اندازی از هزینه بلیط به دست‌آورد. برای مثال هواپیمایی آسمان امکانات و خدمات متوسط و متناسبی به مسافرانش ارائه می‌کند و قیمت بلیط چندان گرانی هم ندارد.
قیمت بلیط پرواز آسمان از تهران به مشهد

فاصله زمانی پرواز آسمان تهران به مشهد

مشهد در تمامی فصول سال پذیرای گردشگران خارجی و داخلی بوده و دارای ترافیک پرواز بالایی است. اگر شما هم عازم این شهر پرطرفدار هستید باید بدانید که فاصله هوایی تهران تا مشهد ۷۴۱ کیلومتر می‌باشد که در سفر هوایی حدود یک ساعت و نیم زمان می‌برد.
فاصله زمانی پرواز آسمان تهران به مشهد

انواع کلاس های پروازی آسمان | اکونومی، بیزینس، فرست

به‌طور کلی پروازها به سه کلاس اکونومی، بیزینس و فرست تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه به تفاوت‌های این سه کلاس می‌پردازیم:
• کلاس اکونومی: کلاس‌های اکونومی، متداول ترین نوع پرواز هستند که روزانه مسافران زیادی از این نوع کلاس برای سفرهای خود استفاده می‌کنند. در کلاس اکونومی تعداد صندلی‌های موجود بیشتر و کوچکتر از بیزینس و ‌فرست‌کلاس است و وعده های غذایی به‌صورت غذاهای سرد، سرو می‌شوند.

• کلاس بیزینس: کلاس‌های بیزینس معمولا خدمات و امکانات بیشتری از کلاس‌های اکونومی در اختیار مسافر قرار می‌دهند و در جلوی ردیف اکونومی قرار دارد. اگرچه کلاس بیزینس نسبت به کلاس فرست در درجه پایین‌تری قرار می‌گیرد اما دارای صندلی‌های مبله و جادار هستند و دارای کترینگ متفاوت و شامل غذاهای گرم است. قیمت بلیط‌های بیزینس از فرست ارزان‌تر اما از اکونومی گران‌تر است.

• کلاس فرست: این کلاس لوکس‌ترین و گران‌ترین کلاس پروازی است که شامل خدمات بسیار زیادی می‌باشد. در این کلاس پروازی صندلی ها بسیار بزرگ و جادار بوده و فضای شخصی به هر مسافر اختصاص داده می‌شود که در بعضی ایرلاین‌ها شامل سرویس‌بهداشی جداگانه و تخت‌خواب می‌باشد. همچنین امکانات صوتی تصویری مختلف و تعداد غذای متنوعی در اختیار مسافران قرار دارد و امکان برگزاری جلسه در اتاق جلسه قسمت فرست کلاس وجود دارد. ترانسفر فرودگاهی و الویت ورود به هواپیما از دیگر مزیت‌های کلاس بیزینس و فرست است.

دقت داشته باشید که هواپیمایی آسمان فقط کلاس پروازی اکونومی را فراهم کرده است.
انواع کلاس های پروازی آسمان | اکونومی، بیزینس، فرست

قوانین حمل بار در پرواز تهران به مشهد با آسمان

در تمامی پروازهای داخلی شما مجاز به حمل ۲۰ کیلوگرم بار به اضافه یک بار دستی ۵ کیلوگرمی به داخل کابین هواپیما هستید. این میزان در پروازهای خارجی ۳۰ کیلوگرم بار به همراه بار دستی ۷ کیلوگرمی است. توجه داشته باشید که ابعاد این بار دستی نباید بیشتر از ۱۱۵ سانتی‌متر باشد.
قوانین حمل بار در پرواز تهران به مشهد با آسمان

قوانین خرید اضافه بار در آسمان

اگر هنگام چک کردن بار در فرودگاه مبدا، میزان بار شما بیشتر از حد مجاز قابل حمل باشد شما موظف به پرداخت اضافه بار هستید. مبلغی که به‌عنوان جریمه موظف به پرداخت آن هستید با توجه به ایرلاین انتخابی متفاوت است، اما به‌طور‌کلی برابر است با یک درصد قیمت کل بلیط در همان مسیر.
قوانین خرید اضافه بار در آسمان

پذیرایی آسمان در پرواز تهران به مشهد چگونه است؟

شرکت هواپیمایی آسمان همواره در تلاش است تا با رعایت استانداردهای جهانی و سازمان بهداشت، بهترین پذیرایی حین سفر را از شما عزیزان داشته باشد. کترینگ ایرلاین آسمان، کترینگ آرمان است که با شرکت هواپیمایی ماهان نیز درحال همکاری است و در تلاش است تا باکیفیت‌ترین و سالم‌ترین وعده‌های غذایی را ارائه دهد. به همین منظور کترینگ آسمان انواع غذای کودک و غذای رژیمی را در منوی خود قرار داده تا به مسافرین این اجازه داده شود که غذای مناسب خود را انتخاب کنند.
پذیرایی آسمان در پرواز تهران به مشهد چگونه است؟

امکانات پرواز تهران به مشهد با ایرلاین آسمان چیست؟

انتخاب نوع شرکت هواپیمایی یکی از مهم‌ترین الویت‌های مسافران در خرید بلیط است. ایرلاین آسمان که یکی از قدیمی‌ترین و بهترین ایرلاین‌های حال حاضر کشور است به منظور بهبود توسعه خدمات، شهرهای تهران، مشهد و شیراز را به عنوان مرکز پروازی خود قرار داده که در هریک از این مراکز، آشیانه‌ مخصوص برای تعمیر و نگهداری هواپیماهای شرکت آسمان وجود دارد. این شرکت که در سال ۱۳۵۹ از اتحاد ۴ شرکت هوایی پارس ایر، هور آسمان، ایر سرویس و ایر تاکسی تشکیل شد، امروزه به عنوان یکی از پرترددترین ایرلاین‌های سفر داخلی شناخته می‌شود. شرکت هواپیمایی آسمان برای سفرهای داخلی عموما از هواپیماهای کوچک و متوسطی استفاده می‌کند که همگی در کلاس اکونومی قرار دارند و دارای صندلی‌های راحت و پذیرایی رایگان هستند.
امکانات پرواز تهران به مشهد با ایرلاین آسمان چیست؟

فرودگاه تهران | مهرآباد

فرودگاه مهرآباد یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران است که در جنوب‌ غربی تهران در نزدیکی میدان آزادی قرار دارد و اولین فرودگاه تهران است. ترمینال مهرآباد در سال ۱۳۱۷ فعالیت خود را تنها با ۲ ترمینال شروع کرد و تمامی پروازهای داخلی و بین‌المللی تهران در این فرودگاه بود. در سال ۱۳۵۹ و با ساخت فرودگاه امام خمینی پروازهای خارجی به این فرودگاه تغییر مکان داد. درحال‌حاضر فرودگاه مهرآباد تنها به پروازهای داخلی و سفرهای حج اختصاص دارد. این فرودگاه ۶ ترمینال فعال دارد که هریک به گروه خاصی از ایرلاین‌ها اختصاص دارد. برای مثال اگر مسافر پرواز ایرلاین آسمان هستید برای خروج از تهران باید به ترمینال ۴ بروید و برای ورود به تهران با ایرلاین آسمان باید وارد ترمینال ۶ شوید. در تمام ترمینال‌ها امکانات رفاهی مانند نمازخانه، کافی‌شاپ، رستوران، عابربانک و غرفه‌های خرید وجود دارد.
فرودگاه تهران | مهرآباد

فرودگاه مشهد | شهید هاشمی نژاد

فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد، بعد از فرودگاه مهرآباد پر‌سفرترین فرودگاه کشور است که با توجه به تعداد مسافران زیادی که به این شهر سفر میکنند، امکانات خوبی دارد. این فرودگاه شامل ۲ ترمینال است که ترمینال ۱ مخصوص سفرهای داخلی و ترمینال ۲ پذیرای مسافران و زائران خارجی است. آرایشگاه، بخش نگهداری بار، پارکینگ طبقاتی، چرخ‌دستی حمل بار، خدمات CIP، خدمات اورژانس، خدمات بانکی، راهنمای مسافر، رستوران، نمازخانه، فری شاپ و فروشگاه‌های متنوع و غرفه‌های فروش هدیه و سوغات مخصوص مشهد از جمله امکانات این فرودگاه است. همچنین فرودگاه هاشمی نژاد اولین فرودگاه ایران است پارکینگ طبقاتی با ظرفیت بیش از هزار خودرو را دارد.
فرودگاه مشهد | شهید هاشمی نژاد

خدمات VIP و CIP فرودگاهی چیست؟

خدمات VIP و CIP خدماتی هستند که به صورت اختصاصی برای افراد خاصی درنظر گرفته می‌شود. این خدمات تقریبا در هر دو گروه باهم یکسان است اما تفاوت‌هایی هم دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم. CIP که مخفف کلمه Commercial Important Person می‌باشد، به خدماتی گفته می‌شود که مخصوص شخصیت‌های مهم تجاری مثل رئیس یک تیم فوتبال یا رئیس یک کارخانه است. این خدمات شامل ترانسفر از درب منزل، تحویل گرفتن بار و کارت پرواز، فضای خصوصی برای مسافر و افراد همراه، پذیرایی متنوع و باکیفیت، سالن مجزا برای برگزاری جلسه و غیره می‌باشد. خدمات VIP نیز که مخفف کلمه Very Important Person می‌باشد شامل همین خدمات است با این تفاوت که در قسمت VIP به دلیل وجود اشخاص مهم سیاسی و دولتی در این بخش، خدمات ویژه‌ای مانند بادیگارد، دوربین‌های حفاظتی و باقی الزامات امنیتی نیز ارائه می‌شود. یکی دیگر از تفاوت‌های بخش CIP و VIP این است که در CIP هزینه‌ی خدمات ارائه شده معمولا برعهده‌ی خود فرد بوده و افراد عادی نیز با پرداخت هزینه می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند اما در بخش VIP معمولا هزینه‌های مربوطه برعهده‌ی سازمان درخواست‌دهنده بوده و برای عموم قابل دسترس نخواهد بود.
خدمات VIP و CIP  فرودگاهی چیست؟