الی گشت خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی
قوانین و مقررات

راهنمای خرید بلیط هواپیما آسمان از تهران به ارومیه الی گشت

شما می توانید به راحتی بلیط هواپیما آسمان از تهران به ارومیه را از الی گشت رزرو و تهیه کنید و از شهر زیبای ارومیه دیدن نمایید.در گوشه شمال غربی نقشه ایران شهرستان مهم مرزی به نام ارومیه قرار دارد. این شهر را سلماس از شمال، نقده از جنوب، دریاچه ارومیه از شرق و ترکیه از غرب در خود محصور کرده‌اند.
در این شهر جاذبه های گردشگری گوناگون مطابق سلایق مختلف وجود دارد. جاذبه‌های تاریخی و طبیعی تا تفریحی و مذهبی. کافی است هدفتان را از سفر به ارومیه مشخص کنید.
پارک جنگلی شیخ تپه،پیست اسکی خوشاکو،یخچال دو قوز پله و نمایشگاه آبگینه،کلیسای ننه مریم،مسجد جامع ارومیه،خانه انصاری،کلیسای مارسرگیز،موزه هنرهای سنتی و صنایع دستی ارومیه،دریاچه ارومیه، دریاچه مارمیشو،روستای بند،چشمه آب گرم هفت آبادو.... از جمله جاذبه های این شهر هستند که مسافران زیادی را از سراسر کشور به ارومیه جذب می کنند.در کنارجاذبه های گردشگری ،این شهر از موقعیت تجاری و صنعتی ویژه ای برخوردار است به همین سبب مسافرت های زمینی و هوایی بسیاری روزانه از تهران به این شهر انجام می شود.
شرکت های هواپیمایی زیادی از جمله شرکت هواپیمایی آسمان در این مسیرهوایی مشغول خدمت رسانی هستند. برای خرید بلیط هواپیما آسمان تهران به ارومیه می توانید بعد از بررسی وضعیت آب و هوا در تاریخ مورد نظر به سایت الی گشت مراجعه کرده و در قسمت فیلترینگ سایت بعد از تعیین تاریخ پرواز ، نوع بلیط ، کلاس های پروازی، ساعت حرکت، تعداد مسافران و پرداخت هزینه بلیط خود را رزور کنید.
راهنمای خرید بلیط هواپیما آسمان از تهران به ارومیه الی گشت

بلیط هواپیما چارتر پرواز آسمان از تهران به ارومیه

تعریف بلیط چارتر در واقع برگرفته از همان معنای لغوی آن یعنی اجاره کردن است. بلیط چارتر به بلیط‌ های پروازی گفته می‌شود که آژانس هواپیمایی بخشی از صندلی های یک پرواز یا تمام آن را از پیش اجاره کرده است. در مدل Seat Charter، تنها بخشی از صندلی‌های یک پرواز اجاره شده و در مدل Full Charter، تمامی صندلی‌ها در اختیار یک آژانس هواپیمایی قرار می‌گیرد. اگرچه می‌توان بلیط چارتر را به صورت انفرادی نیز خریداری کرد، اما معمولا این بلیط‌ ها در اختیار آژانس‌های مسافرتی قرار گرفته و در قالب تورهای مسافرتی به فروش می ‌رسند. قیمت این بلیط ها اگرچه مقرون به صرفه است ولی ثابت نیست و امکان استرداد و لغو برای آنها وجود ندارند.
 اگر قصد سفر به ارومیه را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت الی گشت مراجعه کرده و بلیط هواپیما آسمان تهران به ارومیه را به صورت چارتر و با قیمتی ارزانتر رزرو کنید.
بلیط هواپیما چارتر پرواز آسمان از تهران به ارومیه

پرواز لحظه آخری آسمان از تهران به ارومیه

بلیط لحظه آخری نوعی بلیط چارتر است  که به دلایل مختلف ارزان تر از بلیط عادی به فروش می رسد که اصلی ترین دلیل آن نزدیک شدن به زمان پرواز و تکمیل نشدن ظرفیت هواپیما می باشد برای همین بلیط با قیمت پایین تری به مسافران فروخته می شود تا صندلی ها در پرواز خالی نماند .این یک معامله برد - برد برای مسافران و شرکت های هواپیمایی است. اگر قصد خرید بلیط هواپیما آسمان تهران به ارومیه برای تعطیلات رسمی، اعیاد و مناسبت ها و آخرهفته ها را دارید، احتمالا رزرو بلیط لحظه آخری برای شما سخت می شود.  
پرواز لحظه آخری آسمان از تهران به ارومیه

پرواز سیستمی آسمان از تهران به ارومیه

بلیط هواپیما سیستمی، بلیط‌ هایی هستند که مستقیما از ایرلاین‌ها یا نمایندگان فروش خریداری می‌شوند. در بلیط ‌های سیستمی تمامی مسائل مربوط به پرواز از جمله نرخ و ظرفیت پرواز توسط ایرلاین مدیریت می‌شود. در این نوع بلیط‌‌ها اگر شما به هر دلیلی سفرتان کنسل شود، درصدی از مبلغ بلیط کسر و مابقی هزینه بلیط به حساب شما استرداد می‌شود. همچنین این نوع بلیط ها دارای نرخ مشخص و از پیش تعیین شده هستند و برنامه زمانی ثابت دارند. در بلیط‌ های سیستمی این امکان وجود دارد که تاریخ پرواز و یا ساعت پرواز را تغییر دهید و با پرداخت مبلغی به عنوان جریمه، بلیط خود را استرداد کنید. اگر برای ماه های آینده قصد سفر به ارومیه را دارید، می توانید با مراجعه به سایت الی گشت بلیط هواپیما آسمان تهران به ارومیه را تهیه و رزرو کنید.
پرواز سیستمی آسمان از تهران به ارومیه

قیمت بلیط پرواز آسمان از تهران به ارومیه

نرخ پروازهای تهران ارومیه در ماه های مختلف سال، تغییر می کند، اما عموما در فصل های سرد سال ارزانتر است . همچنین توصیه می شود که اگر تاریخ برگشت شما مشخص است، بلیط را به صورت رفت و برگشت خریداری کنید تا هزینه کمتری برای شما داشته باشد. به منظور اطلاع از قیمت بلیط هواپیما آسمان تهران به ارومیه، به وبسایت الی گشت مراجعه کنید. 
قیمت بلیط پرواز آسمان از تهران به ارومیه

فاصله زمانی پرواز آسمان تهران به ارومیه

فاصله هوایی تهران تا ارومیه با هواپیما  حدود 600 کیلومتر است. پرواز در این مسیر به طور میانگین 1 ساعت طول می کشد.که با توجه به شرایطی مانند نوع مسیرها، تعداد توقف‌ها، نوع هواپیما و شرایط جوی ممکن است این زمان مقداری تغییر کند.
فاصله زمانی پرواز آسمان تهران به ارومیه

انواع کلاس های پروازی هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان هم اکنون تنها به کلاس پروازی اکونومی مجهز می باشد.

در این کلاس پروازی صندلی ها در کنار هم چیده شده اند و قابلیت خوابیدن را ندارند و دارای یک میز تاشو هستند و  از امکاناتی مانند: روزنامه، کارت راهنمای پرواز و مجله برخوردار هستند.همچنین وعده های غذایی رایگان در کنار مهمانداران مجرب و کارآزموده در اختیار مسافران قرار می گیرد.
قیمت بلیط اکونومی کلاس از نظر اقتصادی به صرفه و پایین ترین قیمت را در میان کلاس های پروازی دارد. 
انواع کلاس های پروازی هواپیمایی آسمان

قوانین حمل بار در پرواز تهران به ارومیه با هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان مانند سایر ایرلاین های معتبر قوانین مشخصی برای حمل بار دارد. میزان بار مجاز در پروازهای داخلی 20تا 25 کیلوگرم و در پروازهای خارجی 30 کیلوگرم است.همچنین هر مسافر مجاز است یک ساک دستی به وزن حداکثر ۵ کیلوگرم با خود به داخل کابین هواپیما ببرد. حداکثر ابعاد برای ساک ۶۵ سانتیمتر طول، ۴۵ سانتیمتر عرض و ۲۵ سانتیمتر ارتفاع است. تنها وسایل و لوازم شخصی مثل کیف پول، مدارک و اشیاء باارزش را می توان با خود به داخل کابین برد.
ورود اشیاء تیز و برنده مثل چاقو، قیچی، تیغ و … به داخل کابین ممنوع است. همچنین در مورد مایعات و محصولاتی که در داخل تیوب قرار دارند نیز محدودیت هایی وجود دارد.
برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در فرودگاه پس از تهیه بلیط هواپیما آسمان تهران به ارومیه اطلاعات کافی و دقیق درباره قوانین بار را به دست آورید.
قوانین حمل بار در پرواز تهران به ارومیه با هواپیمایی آسمان

قوانین خرید اضافه بار در هواپیمایی آسمان

اگر وزن بار ازمیزان مشخص شده بیشتر باشد، مسافران موظف به پرداخت جریمه می‌شوند و میزان جریمه بر اساس شرایط زیر تعیین می‌ شود.
به ازای هر ۱ کیلوگرم بار اضافه، ۱ درصد از هزینه بلیط به عنوان جریمه در نظر گرفته شده است . لازم به ذکر است این مقدار می ‌تواند بر اساس مبدا و پرواز داخلی و بین المللی متفاوت باشد. بخاطر داشته باشید حداکثر وزن مجاز هر بسته نباید بیشتر از ۳۲ کیلوگرم و حداکثر جمع ابعاد آن ۱۵۸ سانتی متر باشد.
در صورتی که می‌دانید بار شما بیشتر از وزن مجاز است حداقل نیم ساعت زودتر از ساعت درج شده روی بلیط هواپیما آسمان تهران به ارومیه به فرودگاه بروید تا تشریفات مربوط به پرداخت هزینه‌ها باعث از دست دادن یا دیر رسیدن به پرواز نشود.
قوانین خرید اضافه بار در هواپیمایی آسمان

پذیرایی آسمان در پرواز تهران به ارومیه چگونه است؟

هواپیمایی آسمان همواره تلاش کرده اقداماتی تأثیرگذار را به منظور ایجاد رفاه و آسایش مسافران انجام دهد. در همین راستا، کترینگ این هواپیمایی با داشتن بهترین تجهیزات و کیفیت، موفق به اخذ کلیه استانداردهای لازم سازمان بهداشت جهانی، تجارت جهانی و اتحادیه اروپا برای تضمین کیفیت کترینگ‌ ها شده است. به عنوان مثال، یکی از کترینگ‌هایی است که با شرکت هواپیمایی آسمان همکاری می کند، کترینگ غذایی آرمان است که ۵۰ درصد از سهام آن در اختیار ایرلاین آسمان قرار دارد.
این کترینگ توانسته تمامی استانداردها و مجوزهای لازم از سازمان بهداشت جهانی ، تجارت جهانی و اتحادیه اروپا، گواهینامه های حلال موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی و وزارت بهداشت را کسب کند. در واقع شرکت‌های هوایی معدودی توانسته‌ اند موفق به اخذ تمامی این مجوزها بشوند.
کترینگ شرکت هواپیمایی آسمان در حال برنامه ریزی برای سرو انواع غذاهای رژیمی و غذای مخصوص کودکان در پروازهای بلند مدت، و همچنین ایجاد شرایط انتخاب غذا توسط مسافرین می باشد.
پذیرایی آسمان در پرواز تهران به ارومیه چگونه است؟

امکانات پرواز تهران به ارومیه با ایرلاین آسمان چیست؟

به علت گسترده بودن و کامل بودن این ایرلاین برای پرواز‌های داخلی احتمال تاخیر در پرواز کم تر از دیگر ایرلاین‌ها می‌باشد، راحت‌تر می‌توانید بلیط تهیه کنید و احتمال انتظار کشیدن برای پرواز‌های هفتگی بسیار کم تر است، این ایرلاین تقریبا به تمام مراکز استان‌ها پرواز دارد که برای سفر‌های داخلی یک مزیت بسیار مهم تلقی می‌شود، همچنین به لطف بازرسی‌ها و بازبینی‌هایی که انجام شده، به جرات می‌توان با تهیه بلیط هواپیما آسمان تهران به ارومیه یکی از امن ترین سفرهای خود را تجربه خواهید کرد.
امکانات پرواز تهران به ارومیه با ایرلاین آسمان چیست؟

فرودگاه مبدا مهرآباد

فرودگاه بین المللی مهرآباد نام یکی از فرودگاه‌های شهر تهران، پایتخت ایران است که در سال 1317 ساخته شده‌است. فرودگاه بین المللی مهرآباد در بخش غربی تهران واقع شده و نام خود را از روستای مهرآباد که پیشتر در آن منطقه قرار داشت گرفته‌است. این فرودگاه مجهز به سامانه‌های آی‌ ال‌ اس و وی‌ او آر است.
این فرودگاه دارای 6 ترمینال است که درهر کدام پروازهای خاصی انجام می شود. ازترمینال 1 و 2 برای ورود و خروج پرواز های داخلی، ترمینال 4 خروج از تهران به شهرهای مختلف ایران، ترمینال 6 برای ورود به تهران از شهرهای مختلف ایران و ترمینال 3 و 5 برای حج عمره و تمتع استفاده می شود.از جمله امکانات این فرودگاه می توان به پارکینگ ، خط مترو، شعب بانک های مختلف، دفتر بیش از15 شرکت هواپیمایی، ایستگاه تاکسی و ایستگاه اتوبوس ، دفتر هتل های مختلف ، رستوران، کافی شاپ، سالن ترانزیت، سالن عمومی ، غرفه کتاب ، عابربانک ، نمازخانه و... اشاره کرد.
فرودگاه مبدا مهرآباد

فرودگاه بین المللی ارومیه

فرودگاه بین‌المللی شهید باکری ارومیه فرودگاهی در شمال غرب ایران و در شمال شهر ارومیه است که در فاصلهٔ پانزده کیلومتری مرکز این شهر قرار دارد. این فرودگاه در سال ۱۳۴۲ ساخته شد و در سال ۱۳۴۵ به بهره برداری رسید.

فرودگاه ارومیه دارای دو ترمینال داخلی به مساحت ۴۲۰۰ متر مربع و ترمینال خارجی به مساحت ۴۴۰۰ متر مربع می باشد و هر دو ترمینال مجهز به دستگاه های تفتیش بار و مسافر هستند. در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰۰۰ مسافر از ترمینال داخلی این فرودگاه تردد می نمایند. عمده پروازهای خارجی فرودگاه ارومیه به کشورهای ترکیه، امارات ، عربستان انجام می پذیرد.

فراهم کردن شرایط رفاهی برای مسافران گرامی از الویت‌های مهم فرودگاه بین‌المللی ارومیه می‌باشد. این امکانات شامل موارد زیر است: باجه بانک ملی و دستگاه های خودپرداز بانک، پارکینگ، بوفه و رستوران و خدمات غذائی، اطلاعات پرواز، تاکسی بی سیم، چرخ دستی رایگان ، خدمات پزشکی، اورژانس و امبولانس
فرودگاه بین المللی ارومیه

خدمات VIP و CIP  لانژ فرودگاهی چیست؟

اصطلاح VIP برای افراد با جایگاه خاص اجتماعی از نظر سیاسی و یا هنری استفاده می ‌شود. مانند روسای جمهور، سفیران و دیپلمات‌ها، وزیران، مدیران دولتی، شخصیت‌های هنری و سیاسی، مدیران کشوری و لشکری.  در واقع خدمات VIP  با تامین امنیت بسیار بالایی همراه است که همین باعث تفاوت با CIP شده است. تامین امنیت به گونه ای است که  تمام مراحل ارائه خدمات قبل از پرواز، امنیت این افراد توسط محافظان شخصی، دوربین‌های حفاظتی و سایر ملاحظات امنیتی تامین خواهد شد. از دیگر خدمات  VIP می‌توان به انجام تمامی امور مربوط به دریافت کارت پرواز مسافر، حمل بار و چمدان‌ها، پذیرایی در سالن اختصاصی و پذیرایی در هتل فرودگاه  ، عبور دادن شخص از گیت حراست به وسیله افراد مسئول اشاره کرد؛ در حالی که پس از عبور از گیت حراست سایر خدمه VIP با خوردنی‌های متنوع، برای پذیرایی در انتظار هستند. در نهایت نیز ترانسفر آن‌ها تا پلکان پرواز با وسیله نقلیه اختصاصی صورت می‌ گیرد.

خدمات CIP، مجموعه ای از خدمات و تشریفات فرودگاهی است که معمولا اشخاصی که بیش از یک سفر هوایی به خدمات احتیاج دارند از آن استفاده می کنند. به طور عمومی CIP به افراد دارای اهمیت ویژه از لحاظ تجاری گفته می شود اما در اصطلاح روزمره بسیاری از خدمات تشریفاتی و سرویس های ارزش افزوده فرودگاهی با این نام طبقه بندی می شوند. از آنجایی که این خدمات  برای همه مسافران قابل خریداری است،همه می توانند با پرداخت هزینه، درخواست خدمات CIP  کنند.

خدمات CIP شامل امکانات و خدمات رفاهی بخصوصی مثل دریافت کارت پرواز، بازرسی اختصاصی، پذیرایی در سالن، تحویل جامه‌دان، ترنسفر تا پای پلکان پرواز و… است.
خدمات VIP و CIP  لانژ فرودگاهی چیست؟