معرفی شرکت هواپیمایی آتا

آشنایی با شرکت هواپیمایی آتا | ata airlines

با شانزدهمین ایرلاین ایرانی که تنها ۸ سال از مدت فعالیتش می گذرد آشنا شوید، شرکت هواپیمایی آتا (ata airlines). این شرکت هواپیمایی در طول این مدت از زمانی که از فعالیتش می گذرد، تا به حال کارنامه ای قابل قبول از خود ارائه داده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی و اطلاعات و قوانین ضروری برای مسافران این ایرلاین رابه همراه هم مورد بررسی قرار دهیم.

برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما اینجا را کلیک کنید

آتا ایرلاین

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی آتا

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به تبریز
گشتی در بازار تاریخی تبریز

شرکت هواپیمایی آتا در تاریخ ۲۷ آذر سال ۱۳۸۷ با تصویب رسمی هیئت دولت به عنوان شانزدهمین شرکت هواپیمایی ایران تاسیس و راه‌اندازی شد. نخستین پرواز این ایرلاین در تاریخ ۱۰ دی سال ۱۳۸۸ هم زمان با افتتاح  رسمی این شرکت توسط وزیر راه و ترابری از فرودگاه بین‌المللی تبریز به مقصد شهر مشهد انجام گرفت. آتا در واقع فعالیت های پروازی خود را با ۴ فروند هواپیمای مک‌ دانل داگلاس با ظرفیت جا به جایی ۱۶۵ نفر مسافر آغاز نمود. ناوگان هوایی این شرکت در حال حاضر دارای ۸ فروند هواپیمای بوئینگ MD و ۳ هواپیمای ایرباس ۳۲۰ و ۶ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ می باشد.

پرسنل آتا

این شرکت ۱۰ فروند هواپیمای امبرائر ۱۴۵ را سفارش داده است که تا به حا ۲ فروند آن تحویل به شرکت گردیده است و در حال حاضر نیز مورد استفاده می باشد. مالک شرکت آتا هدف این شرکت از خرید این هواپیماهای سبک برزیلی را که البته هرکدام ظرفیت حمل ۵۰ مسافر را در هر پرواز دارند، ایجاد پرواز در مقاصد پروازی شهرهای شمال غربی کشور اعلام کرد که در راس اهداف پروازی این شرکت و هواپیماهای جدید قرار گرفته اند. شروع پروازهای رسمی هواپیمایی آتا و برنامه ریزی برای پروازهای منظم این ایرلاین از تاریخ ۱۷ بهمن سال ۱۳۸۸ از تبریز به مقصد شهر تهران انجام و صورت پذیرفت.

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی آتا از ابتدای تاسیس و بهره برداری خود، دارای برنامه ای منظم و مدون بوده و روند رو به رشدی را تا به الان طی نموده است. این شرکت ۴ سال پس از شکل گیری خود در سال ۱۳۹۱ توانست به عنوان پنجمین شرکت هواپیمایی ایرانی در کشور به لحاظ جا به جایی مسافر معرفی گردد. در سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۲، این ایرلاین توانست با رشد آمار جا به جایی مسافرانش در جایگاه چهارم این لیست قرار بگیرد. این شرکت در طی این مدت، بیش از ۳ میلیون و ۲۷۰ هزار مسافر در مسیرهای  پروازی داخلی و بیش از ۱۸۰ هزار نفر را در مسیرهای پروازی خارجی جا به جا نموده است.

آتا ایر

در حال حاضر که این مطلب مورد نگارش قرار می گیرد، شرکت هواپیمایی آتا پس از ۳ شرکت های هواپیمایی معروف و خوش نام کشور؛ ایران ایر، ماهان ایر و شرکت هواپیمایی آسمان در جایگاه ۴ برترین ایرلاین های کشور قرار گرفته است. بلیط پرواز ایران ایر را با کلیک روی آن می توانید اینترنتی تهیه کنید. در حال حاضر هدف آتا این است تا به جایگاه ۳ این لیست نائل آید و تمامی تلاش این ایر لاین در حال حاضر بر اساس همین هدف است. بر اساس ادعای مالک شرکت هواپیمایی آتا، این یرلاین شاید تنها ایرلاین ایرانی  بدون بدهی در داخل کشور است. همچنین این شرکت مالک تامی هواپیماها و ادوات در دستش نیز می باشد. دفتر اصلی و مرکزی شرکت هواپیمایی آتا در تبریز قرار دارد و قطب های اصلی آن نیز فرودگاه بین المللی تبریز و فرودگاه مهرآباد می باشند.

شرکت آتا

مقاصد خارجی شرکت هواپیمایی آتا در عراق (فرودگاه بین المللی بغداد و فرودگاه بین المللی نجف)، ترکیه (فرودگاه بین المللی آتا ترک استانبول)، کویت (فرودگاه بین المللی کویت)، عربستان سعودی (فرودگاه بین المللی ملک فهد)، گرجستان (فرودگاه بین‌المللی تفلیس، فرودگاه بین‌المللی باتومی) می باشد. مقاصد داخلی این ایرلاین نیز عبارتند از: تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی مهرآباد)، اهواز (فرودگاه بین المللی اهواز)، اردبیل (فرودگاه بین المللی اردبیل)، بندر عباس (فرودگاه بین المللی بندر عباس)، اصفهان فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، مشهد (فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد)، شیراز (فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب)، تبریز (فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی)، جزیره کیش (فرودگاه بین‌المللی کیش)، ارومیه (فرودگاه بین‌المللی شهید باکری)، بندر ماهشهر (فرودگاه ماهشهر).

آتا ایر

از آغاز فعالیت آتا تا به الان، تنها ۵ حادثه برای این ایرلاین به وجود آمده است که هیچ کدام از آن ها منجربه مرگ یا حادثه ای دلخراش نشده اند. آخرین حادثه برای این ایرلاین در تاریخ ۲۷ مرداد سال ۱۳۹۴، در پرواز تبریز- تهران بوده است. شرح ماجرا از این قرار است که مدتی پس از پرواز از شهر تبریز، در حوالی  شهر میانه به علت نقص فنی در یکی از موتورهای هواپیما  که بروز آن همراه  با صدای انفجار بود، هواپیما دچار نقص و حادثه شد. هواپیما مجبور به بازگشت به فرودگاه بین المللی تبریز شد و فرود اضطراری انجام داد.

هواپیماهای آتا

اطلاعات شرکت هواپیمایی آتا

نام شرکت هواپیمایی آتا: ata airlines

کد یاتا: I3

کد ایکائو: TBZ

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی آتا: ataair.ir

هواپیمایی شرکت هواپیما آتا

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی آتا

بیشتر هواپیماهای شرکت هواپیمایی آتا به جز چندی از هواپیماهای این شرکت همگی دارای پروازهای اکونومی کلاس هستند. از میان این هواپیماها تنها هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ دارای دو کلاس بیزینس و اکونومی با هم هستند. پروازهای اکونومی شامل خدمات پذیرایی مناسب در حین سفر هستند و صندلی های مناسبی نیز دارند. پروازهای کلاس بیزینسی نیز از امکانات و راحتی بیشتری طبیعتا در برابر کلاس پروازی اکونومی برخوردار هستند.

پکیج پذیرایی آتا

اطلاعات ضروری برای مسافرین شرکت هواپیمایی آتا

  • افرادی که سفر با هواپیماهای شرکت هواپیمایی آتا را انتخاب می کنند باید در جریان باشند که می توانند ساک دستی خود را به صورت رایگان به عنوان وسیله ی همراه مسافر به جهت حمل در کابین هواپیما که ابعادی در حد استاندارد قفسه بالای سر مسافران داشته باشد را با خود حمل کنند.
  • این ساک دستی همراه باید دارای وسایل مجاز در سفر باشد و ابعادی استاندارد داشته باشد.
  • شما می توانید لیست اقلام مجاز در سفر را بر اساس قوائد و قوانین شرکت هواپیمایی آتا و همچنین اندازه ی مجاز را در سایت این شرکت هواپیمایی مورد بررسی قرار دهید.
ناوگان هوایی اتا
  • چک این پرواز خود را حتما ۴۸ ساعت قبل از سفر خود انجام دهید.
  • شما می توانید نرخ اضافه بار خود و یا انواع بار خود را در سایت این شرکت مورد مطالعه قرار دهید.
  • قبل از خرید بلیط پرواز خود می توانید قوانین مرتبط با مقررات پذیرش در جامه دان، کالای غیر قابل حمل، کالای خطرناک مجاز مسافر،…. و بسیاری از اطلاعات دیگر را کسب نمایید.
خرید بلیط هواپیما لحظه آخری
شور و هیجان در تئاترهای شهر تهران
معرفی شرکت هواپیمایی سپهران
راهنمای سفر به شهرکرد
چرا به طالقان سفر کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code