الی گشت خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی
قوانین و مقررات

بلیط هواپیما آسمان

یکی از قدیمی ترین و بهترین ایرلاین های ایران، هواپیمایی آسمان است که در حال حاضر با بیش از 33 فروند هواپیما به فعالیت خود ادامه می دهد. این شرکت هواپیمایی علاوه بر سفر های روزانه داخلی به برخی از کشور های همسایه (دبی، کویت، استانبول، استکهلم و ایروان) نیز پرواز دارد. کیفیت خدمات و ارائه سرویس های بی نظیر این شرکت هواپیمایی آن را به عنوان یکی از خاص ترین و منحصر به فرد ترین ایرلاین های ایران تبدیل ساخته است.

راهنمای خرید بلیط پرواز هواپیمایی آسمان الی گشت

شرکت هواپیمایی آسمان یک شرکت ادغامی از چهار شرکت هوایی پارس ایر، ایر تاکسی، ایر سرویس و هور آسمان است که در سال 1359 شروع به کار کرد. شرکت هواپیمایی آسمان اولین ایرلاینی است که به سازمان بازنشستگی کشور واگذار شد. جالب است بدانید که شرکت هواپیمایی آسمان جز پنج شرکت هواپیمایی ایران است که عضو یاتا بوده و دارای گواهینامه ی آیوسا می باشد. ناوگان هوایی هواپیمایی آسمان بیشتر شامل هواپیماهای کوچک است و فوکر 100 از پر شمارترین مدل های آن است. توافق این شرکت با شرکت بوئینگ پس از برجام و لغو تحریم های هوایی از دیگر اتفاقاتی است که در رابطه با هواپیمایی آسمان به وقوع پیوست. از همین رو این ایرلاین داخلی درصدد خرید هواپیماهای نو و جایگزین کردن آن ها با هواپیماهای قدیمی خود برآمدند.آشیانه اصلی این هواپیما فرودگاه تهران است، اما دو پایگاه فعال‌ هم در شیراز و مشهد دارد.
برای خرید بلیط پرواز شرکت هواپیمایی آسمان از آژانس گردشگری الی گشت هم اقدام کنید، کافیست ابتدا وارد وبسایت الی گشت شده، پس از وارد کردن اطلاعات مبدا، مقصد و تاریخ سفر در لیست جستجو ارائه شده شرکت های هواپیمایی مختلفی را مشاهده خواهید کرد. اگر شرکت هواپیمایی آسمان در مقصد موردنظر شما فعال باشد، می توانید بلیط پرواز خود را به راحتی چند کلیک و به صورت کاملا رایگان در کوتاهترین زمان رزرو کنید.
راهنمای خرید بلیط پرواز هواپیمایی آسمان الی گشت

خطوط هوایی، شرکت هواپیمایی آسمان

به 40 مسیر داخلی و 13 مقصد خارجی رسانده است.
مقاصد پروازی داخلی هواپیمایی آسمان شهرهایی مانند مشهد، کیش، تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، ارومیه، گرگان، بندرعباس، نوشهر، آبادان است. پروازهای بین المللی هواپیمایی آسمان هم شامل مسیرهایی همچون تهران - ایروان، ارومیه - استانبول، مشهد - تاجیکستان، شیراز - مسقط، اهواز - کویت، لامرد - دوبی است.
خطوط هوایی، شرکت هواپیمایی آسمان

قوانین حمل بار در هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان هم مانند سایر ایرلاین های معتبر فعال در حوزه مسافربری قوانین مشخصی برای حمل بار دارد. در ایرلاین آسمان هر مسافر مجاز است یک ساک دستی به وزن حداکثر 5 کیلوگرم را در پرواز عادی با خود به داخل کابین هواپیما ببرد. حداکثر ابعاد مجاز برای ساک دستی حداکثر 65 سانتیمتر طول، 45 سانتیمتر عرض و 25 سانتیمتر ارتفاع دارد. تنها وسایل و لوازم شخصی مثل کیف پول، مدارک و اشیاء باارزش را می توان با خود به داخل کابین برد.
همچنین شایان ذکر است که اگر مسافر تمایل به حمل بار بیشتر ازحد مجاز به داخل کابین هواپیما دارد می‌تواند صندلی اضافه ای را در قبال پرداخت هزینه خریداری کند. همچنین ابعاد کیف نباید بزرگتر از پشتی صندلی باشد و وزن آن نیز حداکثر 75 کیلوگرم است.
میزان بار مجاز قابل حمل توسط هر مسافر هم به کلاس پروازی و مقصد سفر مسافران در هواپبمایی آسمان وابسته است. در پرواز داخلی کلاس اکونومی 20 الی 25 کیلوگرم و در پرواز خارجی کلاس اکونومی همراه داشتن 30 کیلوگرم بار همراه هم مسافر بلامانع است.
در هواپیمایی آسمان اگر مسافری تمایل به حمل بار بیشتر ازحد مجاز به داخل کابین هواپیما د می‌تواند صندلی اضافه ای را در قبال پرداخت هزینه خریداری کند. همچنین ابعاد کیف نباید بزرگتر از پشتی صندلی باشد و وزن مجاز آن هم حداکثر 75 کیلوگرم است.

این نکته هم قابل ذکر است که در شرکت هواپیمایی آسمان علاوه بر وزن بار، تعداد بسته ها نیز لحاظ می‌ شود برای مثال در پرواز اکونومی تنها همراه داشتن یک بسته مجاز است.

همراه داشتن بعضی وسایل و مواد خوراکی طبق قوانین هواپیمایی آسمان مجاز نیست برخی از این مواد عبارتند از خوراکی های اسیدی (آبلیمو)، مواد فاسد شدنی و بسته‌ های سبزیجات و گوشت به صورت منجمد و مواد چسبنده (عسل، مربا، خرما) در کابین ممنوع هستند. در چمدانی که به قسمت انبار هواپیمای آسمان هم تحویل می‌دهید نباید مایعات (سرکه، روغن، و غیره)، جواهرات و مدارک مهم، مواد آتش‌ زا و وسایل شکستنی قرار دهید
قوانین حمل بار در هواپیمایی آسمان

قوانین خرید اضافه بار در هواپیمایی آسمان

مسافران بعد از خرید و دریافت بلیط خود، میزان بار قابل حمل در هر پرواز برایشان درج می شود از همین رو اگر میزان بار شما هنگام وزن کشی در فرودگاه مبدا از میزان مشخص شده و مجاز بیشتر باشد باید مبلغی را به عنوان جریمه اضافه بار خود به ازای هر یک کیلوگرم بار پرداخت کنید. میزان اضافه بار هم نباید از 75 کیلوگرم بیشتر شود. جریمه اضافه بار در شرکت هواپیمایی آسمان برای هر کیلوگرم بار، برابر با یک درصد قیمت کل بلیط در همان مسیر است.

اگر گمان می‌ کنید بار قابل حمل شما از میزان تعیین شده بیشتر است علاوه بر مدت زمانی که برای تحویل گرفتن کارت پرواز نیاز است، زمانی را برای انجام عملیات بارکشی در نظر بگیرید و زودتر از وقت معمول در فرودگاه حاضر شوید. بنابراین بهتر است در پروازهای داخلی دو ساعت و در پروازهای خارجی سه ساعت زودتر از زمان پرواز در فرودگاه حاضر شوید.
قوانین خرید اضافه بار در هواپیمایی آسمان

پذیرایی هواپیمایی آسمان چگونه است؟

پذیرایی و سرو غذا در هواپیما به عوامل متعددی از جمله ساعات پرواز، طول مدت پرواز، کلاس پروازی بستگی دارد. هواپیمایی آسمان دارای کترینگ اختصاصی است که همیشه سعی در ارائه غذاهای با کیفیت و تازه به مسافران دارد. این کترینگ گواهینامه حلال و گواهینامه استاندارد سازمان جهانی بهداشت را دارد.
کترینگ هواپیمایی آسمان در واقع همان کترینگ آرمان شرکت هواپیمایی ماهان است که سهام آن بصورت اشتراکی بین این دو شرکت تقسیم شده است.

در این کترینگ انواع غذاهای حلال و با کیفیت مناسب ذائقه مسافران طبخ می شود. انواع رژیم های غذایی و غذای کودکان هم در منو هواپیمایی آسمان قرار گرفته است. در کلاس‌های پروازی متفاوت هواپیمایی آسمان نوع سرو غذا و کترینگ باهم متفاوت‌ است. به‌طور مثال در کلاس‌ های اکونومی از ظروف یک‌ بار مصرف و ادویه‌ جات بسته‌ بندی استفاده می‌ شود و دستمال‌ کاغذی به‌ جای حوله در اختیار مسافران قرار می‌ گیرد اما در کلاس بیزنس شرایط متفاوت است. مسافران می توانند با توجه به وضعیت سلامت خود و نوع رژیم تغذیه‌ ای ایرلاین ها منوی غذایی خود را انتخاب می‌ کنند.
پذیرایی هواپیمایی آسمان چگونه است؟

امکانات پروازهای ایرلاین آسمان چیست؟

در هواپیمایی آسمان برای راحتی مسافران در کلاس های پروازی مختلف (حتی اکونومی) امکاناتی چون صندلی های راحت و یک وعده غذایی رایگان در نظر گرفته شده است. برخورد پرسنل و مهمانداران هواپیمایی آسمان هم بسیار مناسب، شایسته و صمیمی است و باعث آرامش و حس امنیت خاطر بیشتر مسافران می شود.
مهمانداران هواپیمایی آسمان نمونه بارزی از مهمان نوازی ایرانی و سمبل مشتری مداری هستند و کلیه مهمانداران پس از گذراندن دوره های مختلف تخصصی سرویس و ایمنی اجازه خدمت رسانی به مسافران را می دهند. وعده های غذایی هواپیمایی ماهان از دستور العمل های ویژه و تکنیک های فرآوری در پخت استفاده می کند. در پروازهای هواپیمائی ماهان روش ها و استانداردها به گونه ای حرفه ای بکار بسته شده است و رضایت مسافران را به ارمغان می آورد‌.
امکانات پروازهای ایرلاین آسمان چیست؟

قیمت های پروازهای ایرلاین آسمان چگونه است؟

هزینه ها و قیمت بلیط پروازهای مختلف هواپیمایی آسمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. زمان خرید بلیط مسافران در قیمت بلیط تاثیر گذار است برای مثال در تعطیلات رسمی و تابستانی قیمت بلیط بالاتر و در ایام کم مسافرت سال قیمت بلیط پرواز هواپیمایی آسمان متفاوت است. کلاس پروازی هم از دیگر عوامل موثر در هزینه بلیط پرواز هواپیمایی آسمان است.
چارتر یا سیستمی بودن پرواز، تعداد صندلی های باقی مانده، توقف داشتن در مسیر، میزان تقاضا برای بلیت هواپیما در تاریخ مورد نظر و روز انتخابی برای خرید بلیط نیز از جمله مواردیست که قیمت پروازهای ایرلاین هواپیمایی آسمان را تغییر می دهد.
قیمت های پروازهای ایرلاین آسمان چگونه است؟