نکته های سفر از زبان مهمانداران هواپیما

نکته های سفر

برای مهمانداران هواپیما که در ماه بیش از ۸۰ ساعت خود را در آسمان می گذرانند، سفر یک بخش جدای ناپذیر از زندگی شان است. پس چه کسی بهتر از آن ها می تواند نکته های سفر را که در طول تجربیات زیاد به دست آورده، بازگو کند. در این متن از الی گشت، نکات مهمی از زبان مهمانداران هواپیما در مورد همه چیز از بستن چمدان گرفته تا انتخاب بهترین صندلی در پرواز برای شما آورده شده است؛ با ما همراه باشید تا به اتفاق هم این نکته های سفر را مرور کنیم.

نکته های سفر

سرویس های بهترین از مهمانداران دریافت کنید

مطالب مرتبط:
آشنایی کامل با وظایف مهماندار هواپیما
خلبان ها و مهمانداران هواپیما در پروازهای طولانی کجا می خوابند؟
مهماندار فرست کلاس امارات بودن چه دشواری هایی دارد؟

با اینکه بیشتر مسافران انتخاب می کنند که در جلوی هواپیما بنشینند، آن هم به این دلیل که اولین نفر بتوانند به بیرون روند و غذا زودتر به آن ها برسد، اما مهمانداران می دانند که اگر شما عقب هواپیما بنشینید خدمات بهتری دریافت خواهید کرد؛ این را یک مهماندار با ۲٫۵ سال تجربه نوشته و گفته است: «دلیل آن ساده است: ما تمایل داریم تا از جواب دادن به درخواست های زیاد مسافران جلوی هواپیما چشم پوشی کنیم؛ زیرا پاسخ دادن به یک نفر به طور بالقوه باعث می شود که هر چیزی که هر مسافر دیگری درخواست کرده، مجبور به اطاعت شود. این امر می تواند مشکلی را ایجاد کند؛ این که هواپیما اغلب به اندازه همه مسافران، لوازم اضافه نظیر بالش، گوش گیر و مسواک را ندارد یا اگر پرواز کوتاه باشد، رسیدگی به آن ها منجر به انحراف از کارهای اصلی خواهد شد. برای مسافرانی که عقب هواپیما نشسته اند، خب این قضیه فرق می کند و خیلی مشکلی پیش نمی آید مثلا اگر یک بطری اضافه به آن ها بدهیم».

لباس هایتان را سریعتر اتو بزنید

یک مهماندار هواپیما با تجربه‌ی ۳۰ ساله گفت: «هنگامی که عجله دارید و وقت اتو زدن لباس را ندارید، لباس هایتان را با استفاده از اتوی موی خود به راحتی و با سرعت اتو بزنید».

نکته های سفر از زبان مهمانداران

همیشه روی تخت های تمیز بخوابید

یک مهماندار هواپیما که ۱۹ سال سابقه دارد، بر این باور است که هیچوقت نباید روی تختی که ملافه‌اش خطوط تا شدگی ندارد، بخوابید. حتما قبل از شما کسی روی آن ها خوابیده است.

اتاق هتل را تاریک نگه دارید

یکی از نکته های سفر که از زبان یک مهماندار با سابقه ۱۵ ساله است، این موضوع می باشد که باید در اتاق از گیره هایی استفاده کنید تا پرده ها را کاملا به هم بسته نگه دارید، به این ترتیب هیچ نوری وارد اتاق نمی شود.

از آسیب به شنوایی خود بپرهیزید

مهمانداری با ۴ سال سابقه گفت: «اگر دچار یک سرماخوردگی شدید شده اید، اصلا نباید پرواز کنید. این کار می تواند به پرده گوش شما آسیب رسانده و شما را دچار مشکل شنوایی کند. این اتفاق یک بار برای من افتاد و من برای یک هفته نمی توانستم به درستی بشنوم؛ حس آن شبیه جهنم بود».

نکته های سفر از زبان مهمانداران هواپیما

از نشتن کنار یک کودک جلوگیری کنید

یک مهماندار با تجربه‌ی ۲٫۵ ساله گفت: «در حالی که هیچ گونه فرار (یا سرزنشی) نسبت به جیغ های یک کودک ناراحت وجود ندارد، شما می توانید احتمال نزدیک بودن به او را با انتخاب یک صندلی که از پارتیشن کاملا دور قرار گرفته، کم کنید. این پارتیشن ها، که نام فنی آن ها bulkheads است، تنها بخش هایی هستند که در آن پدر و مادر می توانند گهواره کودک خود را بگذراند و در نتیجه بسیاری از کودکان زیر یک سال در آنجا قرار می گیرند».

با جت لگ مبارزه کنید

از نکته های سفر یک مهماندار در رابطه با جت لگ است: «چیزی که من را در برابر جت لگ کمک می کند، مراحلی برای خواب است. یک ساعت قبل از زمان خواب از لوازم الکترونیکی استفاده نکنید، یک فنجان چای بنوشید و کمی مطالعه کنید. معمولا با استفاده از این حقه جت لگ از بین می رود اما اگر بعد از یک ساعت خوابم نبرد، بلند می شوم، یک کار دیگر کرده و دوباره این مراحل را انجام می دهم».

خود را با حمل یک چمدان سنگین اذیت نکنید

مهمانداری با ۳ سال سابقه کار می گوید: «هر چه کمتر، بهتر! بهترین راه برای بستن چمدان این است که تنها لوازمی که واقعا نیاز دارید را بردارید، نه بیشتر. به جز این من همیشه چیزهایی را بر می دارم که برای یک سفر بخصوص لازم است».

مهمانداران هواپیما

از ظرفیت چمدان درست استفاده کنید

یک مهماندار با تجربه گفته است: «محبوب ترین روش بستن چمدان من قطعا لوله کردن لباس هاست. من معمولا برای چندین روز از خانه دور هستم و برای استفاده درست از فضای داخل چمدانم، آن ها را به جای تا کردن، لوله می کنم».

هیچ وقت صبحانه رایگان را از دست ندهید

مهماندار دیگری گفت: «اگر می دانید که نمی توانید غذای هواپیما را بخورید، یا برای چند ساعت چیزی برای خوردن ندارید یا دیگر شرایط این چنینی، حتما از هتل خود بپرسید که آیا یک وعده یا اسنک بسته بندی شده رایگان دارد یا خیر. با داشتن آن می توانید قبل از اینکه به جایی برای خوردن ناهار یا شام برسید، از گرسنگی فرار کنید. معمولا این بسته ها چیزی بیش از یک میوه، بطری آب و مثلا یک تک نان و پنیر نیستند، اما همین هم یک بار معده گرسنه من را برای چندین موقعیت نجات داد».

شرایط استخدام-مهمانداران هواپیما

ارتقا رایگان داشته باشید

برخی از شرکت های هواپیمایی، یک ارتقا به بخش بیزینس یا درجه یک را به مسافران ارائه می دهند که هزینه آن ارزان تر است و برخی از آن ها که بیشترشان یک فرم لباس خاص را نیاز دارند، رایگان این ارتقا را برای مسافر فراهم می کنند. پس زمانی که می خواهید چک این کنید، لباس مناسبی بپوشید و زودتر از بقیه به سمت گیت بروید تا اگر شنیدید که آخرین ارتقا در حال ارائه است، شاید این شما باشید که بتوانید رایگان از مزایای بخش فرست کلاس یا بیزینس کلاس یک پرواز بهره مند شوید.

خدمات رایگان دریافت کنید؛ برخی مواقع

یکی دیگر نکته های سفر از زبان یک مهماندار با تجربه است. وقتی در پرواز یک اتفاق پیش بینی نشده می افتد، مهمانداران با ارائه نوشیدنی ها یا غذای رایگان یا خدمات دیگر، به حل آن کمک می کنند. مهماندار معتقد است که آن ها نمی توانند همه چیز را درست کنند اما حداقل می توانند با ارائه خدماتی، این اتفاق را قابل قبول تر کنند. وقتی شخصی شکایت می کند آن ها معمولا این خدمات رایگان را ارائه می دهند؛ پس همیشه هم شکایت کردن بد نیست.

منبع: businessinsider.nl

بهترین و بدترین خطوط هواپیمایی جهان از نظر ایمنی پرواز
بهترین و بدترین خطوط هواپیمایی جهان از نظر ایمنی پرواز
آمادئوس، رهبری بازار راه حل های IT در صنعت گردشگری
آمادئوس، رهبری بازار راه حل های IT در صنعت گردشگری
چهار تغییر مهم در سفرهای هوایی سال ۲۰۱۹
چهار تغییر مهم در سفرهای هوایی سال ۲۰۱۹
شرکت میتسوبیشی از اولین هواپیمای مسافربری خود رونمایی کرد
شرکت میتسوبیشی از اولین هواپیمای مسافربری خود رونمایی کرد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code