بلیط هواپیما

معرفی شرکت هواپیمایی کاسپین

با شرکت هواپیمایی کاسپین بیشتر آشنا شویم

وقی حرف از سفر هوایی و رزرو بلیط هواپیما می شود نوع شرکت هواپیمایی اهمیت پیدا می کند. شرکت های هواپیمایی مختلفی در ایران فعال هستند که هواپیمایی کاسپین یکی از آن هاست. شاید وقتی می خواهیم بلیط هواپیمای خود را رزرو کنیم در مورد نوع شرکت هواپیمایی مردد باشیم. قبلا برخی شرکت های هواپیمایی معتبر در ایران را معرفی کرده بودیم و الان نیز قصد داریم در این مطلب شرکت هواپیمایی کاسپین را معرفی کنیم که یک شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی است و فعالیتش را از سال ۷۲ آغاز کرده است. امیدواریم با استفاده از این اطلاعات بتوانید انتخابی مطمئن و سفری راحت داشته باشید. با الی گشت همراه باشید تا در مورد هواپیمایی کاسپین بیشتر بدانیم.

برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما اینجا را کلیک کنید

معرفی شرکت هواپیمایی کاسپین
مطالب مرتبط:
معرفی هواپیمایی قشم ایر
معرفی شرکت هواپیمایی ایران ایر

شرکت هواپیمایی کاسپین به عنوان شرکتی خصوصی در سال ۱۳۷۲ تاسیس شد و مقر اصلی این خط هواپیمایی در فرودگاه بین المللی مهرآباد قرار دارد. این خط هواپیمایی با همکاری نیروی هوایی ایران فعالیت می کند و هر هفته بیش از ۳۰۰ پرواز داخلی و خارجی به ۲۰ مقصد مختلف انجام می دهد. این شرکت در اوایل تنها ۴ فروند هواپیمای یاک ۴۲ داشت، اما با سرمایه گذاری هایی که در راستای تجهیز و توسعه ناوگان هوایی خود انجام داد امیدوار است این رقم را به ۱۱ فروند هواپیما در سال جاری افزایش بدهد.

هواپیمایی کاسپین

شرکت کاسپین در اوایل کار از هواپیماهای توپولوف استفاده می کرد. اما پس از ممنوعیت استفاده از هواپیمای توپولوف، شرکت هواپیمایی کاسپین به منظور ارتقای امنیت پرواز و ارائه کیفیت بهتر خدمات، کلیه هواپیماهای توپولوف را از ناوگان هوایی خود کنار گذاشت و اقدام به خرید هواپیمای بوئینگ کرد. در سال ۹۲ پروژه مذاکره و امضای توافقنامه خرید بوئینگ ۷۳۷-۴۰۰ آغاز شد و از آن پس پروازهای شرکت کاسپین با هواپیماهای بوئینگ انجام می شود. در حال حاضر ۵ فروند هواپیمای بوئینگ در این شرکت فعالیت می کنند. شرکت هواپیمایی کاسپین ضمن توجه ویژه به تامین نیروی انسانی متخصص و مجرب، تدابیر و اقدامات لازم برای گسترش و توسعه و تجهیز و مدرن سازی هواپیماها را در دستور کار خود قرار داده است و امیدوار است در سال های آتی سهم بیشتری از پروازهای داخلی و خارجی ایران را به خود اختصاص بدهد.

 

وزن باز مجاز و قوانین مربوط به آن

شرکت هواپیمایی کاسپین نیز مثل سایر شرکت های هواپیمایی قوانین خاصی برای وزن بار مجاز در نظر گرفته است. این میزان برای پروازهای داخلی و خارجی متفاوت است. در سفرهای داخلی هر مسافر مجاز است تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان با خود همراه داشته باشد. در مورد پروازهای خارجی نیز وزن بار مجاز ۳۰ کیلوگرم است و در صورتی که وزن بار مسافر بیش از این میزان باشد مشمول جریمه اضافه بار خواهد شد. علاوه بر چمدان و بار، هر مسافر می تواند یک کیف دستی با خود به داخل کابین هواپیما ببرد. وزن مجاز برای کیف دستی حداکثر چهار کیلوگرم و مجموع ابعاد آن حداکثر ۱۱۵ سانتی متر است.

شرکت هواپیمایی کاسپین

کالاهای غیرمجاز

شرکت کاسپین به عنوان شرکتی معتبر تمام تلاش خود را می کند تا بهترین امنیت و کیفیت سفر را به مسافران خود عرضه کند. در این راستا مانند سایر شرکت های هواپیمایی، قوانین سختگیرانه ای برای حمل کالای مجاز دارد. هر گونه کالا یا محصولی که احتمال آسیب رساندن به جان و مال مسافران و هواپیما را داشته باشد در شرکت هواپیمایی کاسپین ممنوع است. اشیاء تیز و برنده مثل چاقو، قیچی، تیغ، بطری های شیشه ای و شکستنی به داخل هواپیما ممنوع است. مواد منفجره و آتش بازی حتی در مقادیر کم نیز به عنوان کالای غیرمجاز تلقی شده و از ورود آن به هواپیما جلوگیری می شود. در مورد مایعات، لوسیون، کرم و خمیردندان نیز حجم تیوب آن ها نباید بیش از ۱۰۰ میلی لیتر باشد. علاوه بر موارد خطرناک و برنده، حمل و انتقال مواد غذایی یخ زده مثل گوشت و مرغ، مواد اسیدی مثل سرکه و آبلیمو و مواد خوراکی چسبنده مثل عسل به داخل کابین هواپیما ممنوع است. در صورتی که کالای غیر مجاز دارید آن را در چمدان قرار دهید و به قسمت بار تحویل دهید.

قوانین پذیرش مسافر

در صورتی که بلیط هواپیمای شرکت کاسپین را رزرو کرده اید لازم است حداقل یک ساعت و نیم قبل از زمان پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید. این مدت زمان برای سپری کردن مراحل سوار شدن به هواپیما لازم است و مسافران باید کارت شناسایی همراه داشته باشند. گیت های پرواز سی دقیقه قبل از پرواز بسته می شود.

خط هواپیمایی کاسپین

 پذیرش کودک مسافر بدون همراه

طبق سیاست ها و قوانین شرکت هواپیمایی کاسپین، کودکان ۵ تا ۱۱ ساله می توانند با رعایت شرایط خاص بدون همراه سفر کنند. برای این منظور لازم است والدین و سرپرستان کودک به دفاتر فروش بلیط هواپیمای کاسپین مراجعه کنند و فرم مخصوص سفر کودک بدون همراه را پر کنند. سن کودک باید در قسمت توضیحات بلیت درج شده باشد. با انجام مراحل لازم کودک مسافر می تواند بدون همراه سفر کند و در طول پرواز سرمهماندار هواپیما از او مراقبت و نگهداری خواهد کرد.

مسیرهای پروازی  شرکت کاسپین

شرکت هواپیمایی کاسپین روزانه پروازهای متعددی به مقاصد مختلف داخلی و خارجی انجام می دهد. این خط هواپیمایی از تهران به مقاصد داخلی اهواز، مشهد، چابهار، شیراز، قشم، کرمانشاه، دزفول، تبریز و عسلویه پرواز دارد. در مورد پروازهای خارجی نیز پروازهایی از مبدا تهران به مقصد کشورهای استانبول، ازمیر، اسپارتا، بغداد، اربیل، نجف، سلیمانیه و دبی انجام می شود. از شهر مشهد نیز سه پرواز داخلی به مقاصد تهران، اهواز و شیراز و دو پرواز خارجی و بین المللی به مقصد نجف و بغداد صورت می گیرد. در مورد سایر شهرها نیز پرواز خارجی از کرمان به نجف، پرواز از شیراز به شهر استانبول ترکیه و پرواز از چابهار به مقاصد دبی و مسقط انجام می شود.

منبع: caspianairlines.com

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری
آشنایی با فرودگاه مهرآباد تهران – امکانات، ترمینال ها و پروازها
آشنایی با فرودگاه مهرآباد تهران – امکانات، ترمینال ها و پروازها
این‌بار مترو بلای جان برج طغرل و آرامگاه ابن‌بابویه
این‌بار مترو بلای جان برج طغرل و آرامگاه ابن‌بابویه
با صفر تا صد زورخانه ها آشنا شوید
با صفر تا صد زورخانه ها آشنا شوید
آشنایی با مکان های مذهبی تهران، گشتی معنوی در پایتخت
آشنایی با مکان های مذهبی تهران، گشتی معنوی در پایتخت