بلیط هواپیما رزرو هتل تور مسافرتی پکیج مسافرتی بلیط قطار بیمه مسافرتی
بلیط هواپیما
شهر یا فرودگاه مبدا
شهر یا فرودگاه مقصد
...
...
ممنون، متوجه شدم
1تعیین پرواز رفت و برگشت یا یکطرفه
2انتخاب شهر / فرودگاه مبدا و مقصد
3مشخص کردن تاریخ پرواز
ایرلاین ها

ایرلاین ها

سوالات شما

ایرلاین چیست؟

به هر شرکتی که مرسوله و یا مسافران را به صورت منظم در مسیرهای مختلف با هواپیما جا به جا می‌کند، شرکت هواپیمایی یا ایرلاین می‌گویند. ایرلاین‌ها می‌توانند از نوع داخلی و یا خارجی باشند.

چرا باید به شرکت ایرلاین در زمان خرید بلیط هواپیما توجه شود؟

ایرلاین‌های مختلف در هر پرواز خدمات و امکانات متنوع را به مسافران خود ارائه می‌کنند و به همین دلیل برخی از شرکت های هواپیمایی در زمینه سفر خوشنام تر و در بین مسافران محبوب‌تر هستند. از همین رو باید در هنگام خرید بلیط هواپیما به نام ایرلاین هم به صورت ویژه توجه نمایید. بلیط برخی از ایرلاین‌ها به واسطه شهرتی که دارند، زودتر به فروش می‌رسد و معمولا قیمت بالاتری هم دارد.

چرا قیمت ایرلاین ها در سرویس های هوایی متفاوت هستند؟

نوع هواپیما مورد استفاده در ایرلاین‎‌های مختلف با هم تفاوت دارد، همچنین سطح خدمات و کلاس‌های پروازی از دیگر عوامل موثر بر قیمت بلیط ایرلاین‌‌های مختلف می‌باشد.

میزان سرویس دهی در خطوط هوایی به چه دلایلی بستگی دارد؟

عواملی از جمله کلاس پروازی، نوع هواپیما، طول مسیر و موارد دیگر بر میزان سرویس دهی در ایرلاین‌های مختلف موثر می‌باشد. در ضمن علاوه بر موارد ذکر شده ایرلاین‌های مختلف با توجه به هزینه‌ای که بابت بلیط هواپیما از مسافران دریافت می‌کنند برخی خدمات متنوع را هم به مسافران ارائه می‌دهند که همین موضوع باعث افزایش رضایت مسافران از برخی ایرلاین‌های معروف شده است.

آیا جریمه کنسلی بلیط به ایرلاینی که با آن پرواز داریم هم بستگی دارد؟

بله، قوانین کنسلی بلیط هواپیما در ایرلاین‌های مختلف متفاوت است. اگر شما بلیط هواپیما سیستمی خریداری کرده باشید، برای اینکه بتوانید بلیط خود را کنسل کنید باید ابتدا قوانین مربوط به ایرلاینی که بلیط به آن تعلق دارد را به خوبی بدانید.

با چه ایرلاینی باید مسافرت کنیم؟

قطعا سفر با ایرلاین‌های معروف که سابقه طولانی در زمینه حمل و نقل مسافران دارند، بهتر از سفر با ایرلاین‌های کمتر شناخته شده است. البته اگر می‌خواهید در هزینه‌های سفر خود صرفه جویی کنید باید به شما بگوییم که معمولا قیمت بلیط هواپیما برای مسیرهای یکسان در ایرلاین‌های مختلف متفاوت است و شما می‌توانید براساس بودجه و کلاس پروازی مد نظر بلیط خود را خریداری کرده و ایرلاین مورد نظر را برای سفر انتخاب کنید.

آیا خطوط هوایی داخلی و ایرلاین های خارجی با هم تفاوت دارند؟

ایرلاین‌های داخلی شرکت‌هایی هستند که در داخل کشور تاسیس شده و در مسیرهای داخلی و خارجی مسافران را جا به جا می‌کنند ولی ایرلاین‌های خارجی شرکت‌های هواپیمایی می‌باشند که در کشورهای مختلف دفتر فروش بلیط دارند و به مسافران در قاره‌های مختلف خدمات ارائه می‌کنند.

مزیت انتخاب ایرلاین یا همان خطوط هوایی در الی گشت؟

خرید بلیط هواپیمای ایرلاین‌های مختلف از سایت الی گشت امکان پذیر است، مجموعه الی گشت با تمامی ایرلاین‌های داخلی و بیش 900 ایرلاین خارجی همکاری دارد و شما به راحتی می‌توانید از طریق سایت الی گشت به صورت 24 ساعته، بلیط خود را برای مسیر پروازی مورد نظر از بهترین ایرلاین‌های ایران و جهان تهیه کنید و عازم سفر شوید.

تفاوت ایرلاین و ایرویز چیست؟

به صورت کلی تفاوت خاصی بین کلمه ایرلاین و ایرویز وجود ندارد و فقط برای زیبایی شعارهای تبلیغاتی از این دو کلمه استفاده می‌شود. البته به لحاظ جزیی اگر بخواهیم دو کلمه ایرلاین و ایرویز را باهم مقایسه کنیم باید به شما این نکته را هم متذکر شویم که که ایرلاین، یک شرکت است که پرواز هواپیماها را عملیاتی می‌کند ولی ایرویز یک مسیر خاص پروازی می‌باشد و مثل یک جاده در آسمان می‌توان آن را معنا کرد.