الی گشت خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی
قوانین و مقررات

سوالات شما

آیا می توان بلیط های چارتری را کنسل کرد؟

بر اساس سیاست هایی که آژانس های هواپیمایی برای خود تعیین کرده اند امکان کنسل کردن و پس گرفتن وجه بلیط وجود ندارد. البته نهایتا تا سه روز مانده به پرواز با کسر درصدی از هزینه بلیط می توان آن را کنسل کرد. بعد از گذشت این مدت زمان امکان پس دادن بلیط وجود ندارد.

چه مدت مانده به پرواز باید در فرودگاه حضور پیدا کرد؟

مسافرین پروازهای خارجی 3 ساعت و مسافرین پروازهای داخلی باید 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند تا کارت پرواز دریافت کنند.

به چه روش هایی می توان از الی گشت بلیط هواپیما خریداری کرد؟

الی گشت این فرصت را در اختیار متقاضیان خرید بلیط هواپیما قرار داده است تا به یکی از روش های حضوری، تلفنی و یا آنلاین برای خرید مورد نظر خود اقدام کنند. خرید بلیط ای از این سامانه بسیار راحت و بی دردسر بوده و تنها کافی است در مورد تاریخی که می خواهید بلیط خریداری کنید مطمئن باشید.

آیا چاپ بلیط هایی که به صورت آنلاین و توسط مسافر رزرو شده، الزامی است؟

اگر خود شما به صورت آنلاین بلیط خریداری کرده اید توصیه می کنیم حتما آن را چاپ کرده و در روز سفر با خود به همراه داشته باشید. هر چند این امر ضرورتی ندارد اما بهتر است که نسخه چاپی بلیط را فراموش نکنید.

مدارک لازم در فرودگاه چیست؟

در پرواز های داخلی، همراه داشتن بلیط هواپیما (چاپی یا تصویر آن روی گوشی) و کارت شناسایی معتبر (کارت ملی، شناسنامه، گذرنامه) هنگام سوار شدن در هواپیما الزامی است. در پرواز های خارجی هم حتما گذرنامه و ویزا را باید به همراه داشته باشید.

در پروازهای خارجی، حداقل اعتبار پاسپورت چقدر است؟

حداقل اعتبار پاسپورت برای مسیرهای خارجی 6 ماه است.

هر مسافر تا چه میزان بار می تواند با خود وارد هواپیما کند؟

ایرلاینی که بلیط را صادر کرده و همچنین کلاس پرواز مشخص می کند که مسافر تا چه میزان بار حق دارد با خود وارد هواپیما کند. در صورت بی توجهی به این موضوع باید هزینه اضافه بار توسط مسافر پرداخت شود.

در پروازهایی که هواپیما توقف دارد آیا مسافر باید بار خود را تحویل بگیرد یا خیر؟

در پروازهایی که هواپیما در مسیر رسیدن به مقصد، در یک فرودگاه دیگر توقف دارد بار به مسافر تحویل داده می شود و مسافر باید برای انجام مرحله بعدی پرواز بار خود را به همراه داشته باشد.

راهنمای خرید بلیط هواپیما دهلی به تهران الی گشت

بهترین راهی که برای خرید بلیط هواپیما دهلی به تهران ارزان می توانیم پیشنهاد کنیم خرید از سامانه الی گشت است. این سامانه به شما این امکان را داده تا بتوانید در کوتاه ترین زمان در پروازهای چارتری و یا سیستمی اقدام به رزرو بلیط کرده و با اطمینان خاطر بقیه مقدمات سفر خود را آماده کنید. پس از این فرصت طلایی نهایت استفاده را برده و هر زمان که قصد سفر به داخل و یا خارج از کشور را داشتید ابتدا به الی گشت مراجعه کنید. این سامانه قادر به شما کمک کند تا با بهترین شرایط و مناسب ترین قیمت، بلیط مورد نظر خود را خریداری کرده و سفر خود را شروع و یا آن را به پایان ببرید.
راهنمای خرید بلیط هواپیما دهلی به تهران الی گشت

بلیط هواپیما چارتر پرواز دهلی به تهران

پرواز چارتری دهلی به تهران اگر در اوقاتی که تقاضا برای مسافرت در این مسیر زیاد نیست، صورت گیرد می تواند کاملا مقرون به صرفه باشد. پروازهای چارتری اگر در زمان مناسب خریداری شوند با کمترین قیمت به فروش می روند و بدین صورت می توان به ارزان ترین روش، از دهلی به سمت تهران حرکت کرد. اگر می خواهید بدانید که کدام پروازهای الی گشت به صورت چارتری هستند باید در قسمت مربوطه، دهلی را به عنوان مبدا، تهران را به عنوان مقصد و در قسمت مربوط به تاریخ نیز، تاریخ سفر خود را مشخص کنید. با زدن دکمه جستجو به صفحه ای می روید که در آن کلیه اطلاعات پرواز از جمله قیمت، سیستمی بودن و یا چارتر بودن پرواز و غیره درج شده است.
بلیط هواپیما چارتر پرواز دهلی به تهران

پرواز لحظه آخری دهلی به تهران

بلیط هواپیما دهلی به تهران لحظه آخری با صندلی هایی که در پروازهای عادی در اختیار مسافرین قرار داده می شود هیچ تفاوتی نداشته و از نظر خدمات و امکانات هیچ کمبودی ندارند. تنها تفاوتی که بلیط های لحظه آخری الی گشت با بقیه بلیط ها دارند این است که می توان بلیط های لحظه آخری را به دلیل اینکه در کمترین فاصله زمانی با ساعت پرواز به فروش می روند با قیمت کمتری تهیه کرد. این نوع بلیط ها را در شرایطی می توان خریداری کرد که در زمان اوج سفر به شهر دهلی و یا مسیر برعکس آن قرار نداشته باشید.
پرواز لحظه آخری دهلی به تهران

پرواز سیستمی دهلی به تهران

سامانه الی گشت این امتیاز را برای شما فراهم کرده تا بتوانید در یکی از معتبرترین سامانه های موجود برای خرید بلیط به صورت آنلاین، بلیط پرواز دهلی به تهران را تهیه کنید. در سامانه الی گشت این فرصت به شما داده شده است تا بدانید در یک پرواز چارتری اقدام به رزرو بلیط می کنید و یا پرواز انتخاب شده توسط شما، سیستمی است. مبدا و مقصدتان که مشخص است و تنها باید تاریخ سفرتان را به مقصد تهران تعیین کنید.
پرواز سیستمی دهلی به تهران

قیمت بلیط پرواز دهلی به تهران

قیمت بلیط هواپیما دهلی به تهران الی گشت تحت تاثیر عوامل و فاکتورهای مختلف تعیین می شود. برای مثال ایرلاین و یا کلاسی که شما اقدام به رزرو بلیط در آن کرده اید دو مورد از مهم ترین فاکتورهایی است که باعث تغییر قیمت بلیط در مسیرهای مختلف می شوند.
در ضمن هر چه مسافت مبدا و مقصد از یکدیگر بیشتر باشد هزینه ای که برای خرید بلیط باید پرداخت کنید نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به این موضوع نیز توجه داشته باشید که خرید حضوری و یا خرید به صورت آنلاین هیچ تاثیری بر روی قیمت نهایی بلیط نداشته و به هر صورتی که بلیط خریداری کنید قیمت ارائه شده به شما یکسان خواهد بود.
قیمت بلیط پرواز دهلی به تهران

فرودگاه دهلی

فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی، فرودگاه مبدا در سفر از دهلی به تهران است. این فرودگاه یک باند فرود دارد و طول آن نیز 3810 متر عنوان شده است. این فرودگاه در منطقه پالام قرار داشته و با مرکز شهر دهلی حدود 16 کیلومتر فاصله دارد. این فرودگاه یکی از پرترددترین فرودگاه های کشور هند بوده و 3 ترمینال دارد.
حجم مسافرینی که به این فرودگاه وارد می شوند بالاست و به همین دلیل کشور هند نیز اقدامات مناسبی برای جا به جایی مسافرین بین فرودگاه و شهر دهلی در نظر گرفته است. قطارهای سریع السیر، اتوبوس های بین شهری و تاکسی از جمله روش های دسترسی به این فرودگاه است. در فرودگاه ایندیرا گاندی خدمات متفاوتی از جمله دسترسی داشتن به اینترنت، سالن استراحت، پارکینگ اختصاصی معلولین و غیره وجود دارد.
فرودگاه دهلی

فرودگاه بین المللی امام خمینی

فرودگاهی که تمام پروازهای خارجی ورودی به شهر تهران را پذیرش می کند فرودگاه بین المللی امام خمینی است. این فرودگاه با شهر تهران حدود 30 کیلومتر فاصله دارد و از جمله امکانات آن می توان به پارکینگ های طبقاتی و روباز، رستوران و کافه، هتل و غیره اشاره کرد. روش های حمل و نقل و دسترسی به فرودگاه و شهر تهران شامل اتوبوس، تاکسی، مترو و ماشین شخصی هستند.
فرودگاه بین المللی امام خمینی

ایرلاین های پرواز دهلی به تهران

ایرلاین های عمان ایر، لوفتانزا، الامارات، ترکیش ایرلاینز، کی ال ام یو کی، ایر ایندیا، قطر ایر ویز و اسپایس جت وظیفه دارند مسافرین پرواز لحظه آخری دهلی به تهران را جا به جا کنند. تمامی ایرلاین های ذکر شده تمام تلاش خود را به کار می برند تا بهترین خدمات را در اختیار مسافرین قرار دهند. از همین رو، اطمینان کامل داشته باشید که سفر شما از دهلی به تهران بدون مشکل و به راحتی صورت خواهد گرفت.
ایرلاین های پرواز دهلی به تهران

فاصله زمانی پرواز دهلی به تهران

مسافت هوایی دهلی با تهران 2550 کیلومتر است و هواپیما این مسیر را در مدت زمان حدود 4 ساعت طی خواهد کرد. البته افرادی که بلیط هواپیما دهلی به تهران را خریداری کرده اند باید بدانند که این مسیر به صورت مستقیم نیست و این مسیر با توقفی که هواپیما دارد در مدت زمان بیشتری طی خواهد شد. نکته دیگری که بر فاصله زمانی دهلی به تهران تاثیر دارد وضعیت جوی است؛ در فصولی مانند زمستان که گاهی اوقات با بارش سنگین برف همراه است امکان اینکه این فاصله زمانی افزایش پیدا کند هست.
فاصله زمانی پرواز دهلی به تهران

انواع کلاس های پروازی

الی گشت بلیط هواپیما دهلی به تهران لحظه آخری را در سه کلاس به مسافرین ارائه می دهد:
• اکونومی
• بیزینس
• فرست
اگر به دنبال خرید بلیط پرواز دهلی به تهران با کمترین قیمت هستید به سراغ کلاس اکونومی بروید. در این کلاس خدمات کمتری در مقایسه با دو کلاس فرست و بیزینس به مسافرین ارائه می گردد و این باعث شده اغلب افرادی که به دنبال ارزان ترین روش برای سفر از دهلی به تهران هستند در این کلاس بلیط خریداری کنند. بیشترین تعداد صندلی های یک هواپیما به کلاس اکونومی یا اقتصادی تعلق دارد و مسافرین حق زیادی برای انتخاب خدمات ندارند.
دومین کلاس از انواع کلاس های پروازی، کلاس تجاری یا بیزینس است. در این کلاس امکانات بیشتری به مسافرین ارائه می شود و قیمت نیز از قیمت کلاس اکونومی بالاتر است. افرادی که در این کلاس اقدام به رزرو بلیط می کنند زودتر از سایرین وارد هواپیما شده و زودتر نیز از هواپیما خارج می شوند. صندلی های کلاس تجاری در مقایسه با صندلی های کلاس اکونومی از شرایط بهتری برخوردار بوده و مسافرین راحتی بیشتری را با آنها تجربه خواهند کرد.
لاکچری ترین کلاس پروازی که در آن خدماتی مانند خدمات هتل های لوکس به مسافرین ارائه می گردد کلاس پروازی فرست است. برای خرید بلیط در این کلاس باید هزینه بیشتری پرداخته شود و مسافرین می توانند معنای واقعی حریم خصوصی به هنگام پرواز را تنها در این کلاس تجربه کنند. همه چیز در نوع خود به بهترین شکل ممکن عرضه شده و مسافرین از امکاناتی مانند لپ تاپ، اینترنت، غذاهای متنوع و غیره برخوردار هستند. مسافرین این کلاس نیز مانند کلاس تجاری زودتر از مسافرین کلاس اکونومی از هواپیما خارج و زودتر از بقیه نیز سوار بر هواپیما خواهند شد.
انواع کلاس های پروازی

قوانین حمل بار در پرواز دهلی به تهران

مسافرینی که بلیط هواپیما دهلی به تهران ارزان تهیه کرده اند باید به قوانینی که ایرلاین ها برای هر پرواز ذکر نموده اند را رعایت کنند. یکی از قوانین تعیین شده توسط خطوط هوایی، مربوط به وزن بار و نوع بار مسافران است. وزن بار مسافرین نباید بیشتر از آنچه که ایرلاین ها مشخص کرده اند باشد. مسافرینی که در سامانه الی گشت اقدام به خرید بلیط هواپیما کرده اند در صفحه ای که اطلاعات پرواز درج شده است می توانند از سقف تعیین شده برای باز مجاز مطلع شوند. مسافرین تجاری و فرست بیش از مسافرین عادی می توانند با خود بار به همراه داشته باشند.
موضوع دیگری که مسافرین باید به هنگام جمع کردن وسایل خود به آن توجه داشته باشند نوع بار است. سعی کنید وسایل و اشیائی مانند چاقو و یا مواردی از این دست با خود به همراه نداشته باشد؛ این اشیاء را نمی توان وارد هواپیما کرد. اگر وسایل شکستنی با خود دارید آنها را کاملا اصولی و حرفه ای بسته بندی کنید تا هیچ آسیبی به کارمندان ایرلاین ها که وظیفه جا به جایی بارها را بر عهده دارند وارد نشود.
قوانین حمل بار در پرواز دهلی به تهران

بهترین هتل های تهران

الی گشت به مسافرین پرواز لحظه آخری دهلی به تهران پیشنهاد می دهد تا در یکی از هتل های زیر که می توان آنها را در لیست بهترین هتل های تهران مشاهده کرد اقامت کنند. برخی از این هتل به این شرح هستند:
• یکی از بهترین های تهران که شرایط خوبی را برای مسافرت های کاری فراهم کرده است هتل پارسیان تهران است. هتل پارسیان از جمله هتل های 5 ستاره تهران است و در بزرگراه شهید چمران قرار دارد. این هتل دسترسی خوبی به اماکن اداری و تجاری تهران داشته و به همین جهت موقعیت خوبی را ایجاد کرده تا کسانی که به منظور انجام امورات کاری و اداری خود به تهران سفر می کنند راحت تر و سریع تر بتوانند به کارهایشان رسیدگی کنند.
• هتل اسپیناس پالاس نیز از دیگر هتل های مطرح تهران بوده و بین افرادی که به دلیل مسافرت های کاری به تهران می آیند، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این هتل نوساز بوده و در انتهای بزرگراه امام قرار گرفته است. این موقعیت جغرافیایی دسترسی آن را به نمایشگاه بین المللی و همچنین برج میلاد و فرودگاه مهرآباد را بسیار آسان کرده است. در این هتل چندین سالن و تالار مخصوص برگزاری همایش و کنفرانس وجود دارد و تمامی آنها به امکانات روز دنیا مجهز شده اند. رستوران های شیک و مدرن، تاکسی سرویس، سوئیت های مجلل و غیره از دیگر امکانات این هتل به شمار می روند.
بهترین هتل های تهران

معرفی جاذبه های برتر تهران

پرواز چارتری دهلی به تهران فرصت خوبی را برای گردشگرهای هندی به وجود می آورد تا از جاذبه هایی که در تهران وجود دارد دیدن کنند. از جمله برترین جاذبه های این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• چندین کاخ تماشایی و با معماری های شاهکار و فضایی بسیار زیبا در تهران وجود دارد؛ مانند کاخ سعدآباد و کاخ گلستان. هر یک از این مجموعه ها شامل بناهایی کم نظیر هستند و برخی از آنها توانسته اند زیبایی خود را حتی تا به امروز حفظ کنند.
• گردشگرهایی که تمایل دارند در بازارهای سنتی این شهر گردش کنند و فضای صمیمی و دوستانه ای که در آنها جریان دارند را تماشا کنند پیشنهاد می کنیم به بازار تجریش مراجعه کنند. این بازار یک حسینیه و مسجد دارد و تنوع مغازه هایی که اقلامی متفاوت به فروش می رسانند از دیگر جذابیت های آن به شمار می رود. معماری بازار تجریش و کاشی کاری های زیبای آن جلوه ای تماشایی برای آن به وجود آورده است.
• پارک ملت با داشتن وسعتی برابر 34 هکتار از دیگر جاذبه های دیدنی شهر تهران به شمار می رود. سبک طراحی این پارک از اصولی طراحی نامنظم الگو گرفته و به دلیل نزدیکی به پردیس سینمایی ملت، موقعیت خوبی برای افرادی که به تماشای فیلم در سینما علاقه دارند فراهم کرده است.
معرفی جاذبه های برتر تهران