الی گشت خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی

سوالات شما

پرواز تفلیس به تهران چه روزهای در هفته انجام میشود؟

پرواز تفلیس به تهران هفت روز در هفته انجام میشود. روزانه پروازهای مختلفی در ساعت های مختلف ازمبدأ تفلیس به مقصد تهران می نشیند.

آیا بلیط رفت و برگشت تفلیس به تهران را باید همزمان خرید؟

بله برای سفر توریستی، تفلیس به تهران و بلعکس باید بلیط رفت و برگشت تهیه کنید. همچنین بیمه مسافرتی و داشتن واچر هتل هم الزامی است.

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما تفلیس به تهران چه موقع است؟

با توجه به شرایط این منطقه، بهترین زمان خرید بلیط اقتصادی هواپیما تفلیس به تهران، اواخر فصل بهار تا اواخر تابستان است.

آیا بلیط هواپیما تفلیس به تهران را می توان برای پروازهای مستقیم خریداری نمود؟

بله، با خرید بلیط هواپیما تفلیس به تهران می توانید با پرواز مستقیم به این شهر سفر کنید.

آیا سفر به گرجستان نیاز به ویزا دارد؟

خیر سفر به گرجستان به صورت توریستی نیاز به دریافت ویزا ندارد.

مدارک لازم در فرودگاه چیست؟

در پرواز های داخلی، همراه داشتن بلیط هواپیما (چاپی یا تصویر آن روی گوشی) و کارت شناسایی معتبر (کارت ملی، شناسنامه، گذرنامه) هنگام سوار شدن در هواپیما الزامی است. در پرواز های خارجی هم حتما گذرنامه و ویزا را باید به همراه داشته باشید.

در پروازهای خارجی، حداقل اعتبار پاسپورت چقدر است؟

حداقل اعتبار پاسپورت برای مسیرهای خارجی 6 ماه است.

هر مسافر تا چه میزان بار می تواند با خود وارد هواپیما کند؟

ایرلاینی که بلیط را صادر کرده و همچنین کلاس پرواز مشخص می کند که مسافر تا چه میزان بار حق دارد با خود وارد هواپیما کند. در صورت بی توجهی به این موضوع باید هزینه اضافه بار توسط مسافر پرداخت شود.

در پروازهایی که هواپیما توقف دارد آیا مسافر باید بار خود را تحویل بگیرد یا خیر؟

در پروازهایی که هواپیما در مسیر رسیدن به مقصد، در یک فرودگاه دیگر توقف دارد بار به مسافر تحویل داده می شود و مسافر باید برای انجام مرحله بعدی پرواز بار خود را به همراه داشته باشد.

آیا امکان انتقال بلیط برای استفاده دیگران وجود دارد؟

در صورت مغایرت نام مسافر در بلیط با اطلاعات کارت شناسایی، امکان انتقال به غیر و پذیرش مسافر وجود نخواهد داشت.

هزینه بلیط سیستمی و چارتری برای کودکان چگونه محاسبه می شود؟

بین هزینه خرید بلیط بزرگسالان و کودکان و زیر 12 سال در پروازهای چارتری هیچ تفاوتی وجود ندارد. برای خرید بلیط در پروازهای سیستمی کودکان زیر 2 سال مبلغی برابر 10 درصد هزینه بلیط یک بزرگسال و کودکان 2 تا 12 سال مبلغی برابر 75 درصد بلیط یک بزرگسال باید بپردازند.

برای وارد شدن به هواپیما چه مدارکی نیاز است؟

برای دریافت کارت پرواز باید حتما یک کارت شناسایی مانند کارت ملی، گواهینامه و یا گذرنامه با خود به همراه داشته باشید. در ضمن وجود نسخه چاپ شده بلیط نیز الزامی است.

برای پروازهای داخلی و خارجی باید به کدام فرودگاه مراجعه کنم؟

همه پروازهای داخلی کشور از طریق فرودگاه مهرآباد انجام می شود. تمام پروازهای خارجی نیز از فرودگاه بین المللی امام خمینی صورت می گیرد.

آیا برای پروازهای داخلی نیازی به ارائه کارت شناسایی هست؟

هم در پروازهای داخلی و هم در پروازهای خارجی باید کارت شناسایی به همراه داشته باشید. کارت شناسایی شامل مدارکی همچون کارت ملی، شناسنامه، گذرنامه و گواهینامه می باشد. دقت کنید که ارائه کارت شناسایی برای دریافت کارت پرواز الزامی است و در صورتی که این کارت برای شما صادر نشود شما به هیچ عنوان اجازه ندارید وارد هواپیما شوید. در واقع کارت پرواز مجوز ورود شما به داخل هواپیما و شروع سفرتان است.

در صورتی که بخواهیم بلیط خریداری شده را کنسل کرده و آن را پس دهیم باید چه کنیم؟

پس دادن بلیط هواپیما، از قوانین خاص خود پیروی می کند. برای آنکه از این قوانین اطلاع پیدا کنید بهتر است با واحد صدور بلیط الی گشت تماس بگیرید و هر سوالی در این قسمت دارید با کارشناسان در میان بگذارید.

آیا می توان برای خرید بلیط سفرهای خارجی کارت ملی را وارد کرد؟

برای خرید بلیط به سمت کشورهای خارجی حتما باید شماره پاسپورت و یا گذرنامه خود را در قسمت های مربوطه وارد کنید و شماره درج شده بر روی کارت های ملی به هیچ عنوان قابل پذیرش و قابل قبول نیست.

هنگام خرید اینترنتی امکان انتخاب صندلی وجود دارد؟

در خرید اینترنتی پروازهای تهران به ایروان امکان انتخاب صندلی برای مسافران وجود ندارد. اما در زمان «چک ‌این» انتخاب محدوده صندلی امکان‌پذیر است.

چه مدارکی را در فرودگاه و هنگام سوار شدن به هواپیما باید همراه داشت؟

ارائه بلیط (نسخه چاپ شده یا تصویر آن بر روی گوشی تلفن همراه یا تبلت) و کارت شناسایی معتبر (شناسنامه یا کارت ملی یا گواهینامه‌ی رانندگی یا گذرنامه) به متصدی مربوطه ضروری است.

چه وسایلی را می توانم در مسافرت هوایی با خود به داخل هواپیما ببرم؟

لیست اشیایی که مسافران می توانند به عنوان بار دستی رایگان در داخل هواپیما حمل نمایند به شرح ذیل است: صندلی چرخدار بیمار، گهواره کوچک دستی و غذای کودک، یک دوربین شکاری و یک دوربین عکاسی، مقدار مناسبی مجله و یا کتاب، یک عدد کیف دستی زنانه، یک چتر و یا عصا، یک پالتو، شال و یا پتو.

منظور از No-show چیست؟

منظور مسافری است که پرواز خود را انجام ندهد. در بلیط های سیستمی اگر مسافر پرواز خود را انجام ندهد با توجه به قوانین ایرلاین بخشی از هزینه خرید بلیط استرداد می گردد ما در بلیط ها چارتری، بلیط بطور کامل سوخت خواهد شد و هزینه ای از آن بازگشت داده نخواهد شد. همچنین مسافری که در محدوده 24 ساعت مانده به پرواز بليط خود را باطل نمايد نیز No-Show محسوب می شود.